Jak vrátit pleti ztracenou rovnováhu?

aloe vera gel

Mráz, vítr a suchý vzduch z topení. To jsou nyní nepřátelé pro vaši pleť číslo jedna. Víme, že potřebujeme pro svoji pokožku především výživu. Bohužel však řešíme často až následky naší nedostatečné péče. Suchá místa z pleti odstraníme peelingem, jenže podrážděná pokožka má tendenci k mastnotě, kterou odstraníme zase, jak jinak, než vysušením třeba pudry. Tím ji opět podráždíme a my si po nanesení pudru znovu všímáme nevzhledných šupinek na nose či bradě. A tak vlastně pořád dokola.

Jak dát pleti co potřebuje? Tady máte pět našich tipů.

Hydratujte!

A to především zevnitř! V zimě není příliš vhodné používat hydratační krémy, proto je velmi důležité nezapomenout pít hodně čisté vody, která odplaví toxiny z pleti a únavu.

Kdo maže…

Sáhněte po nějaké speciální kvalitní kosmetické sadě, která kromě klasického pleťového krému nabízí i séra či výživný olej na jemnou kůži okolo očí. S aplikací na sobě nešetřete. Můžete péči doplnit o bambucké máslo, kokosový olej či aloe vera gel. To jsou ty pravé přírodní zázraky.

Čistota je půl zdraví

Zvolte jemné mycí gely či pěny. Spíše než tvrdým kartáčkům, dejte přednost jemným vatovým tampónům, které pleť nebudou dráždit a podporovat její maštění.

Masku ne jen na karneval

Minimálně jednou týdně si udělejte chvilku pro sebe a dopřejte vaší pleti porci pořádné výživy. Můžete využít domácí masky ze spíže, jako jsou ovesné vločky, avokádo či vejce, nebo pořídit třeba skvělé omg masky, které obsahují různé životadárné ingredience, jako je šnečí sliz, jenž bojuje proti stárnutí pleti. Vyzkoušejte je!

Správný make-up

Není jen o překrytí pupínků. Slouží jako ochranná bariéra před působením střídání tepla a chladu. Používejte spíše lehčí a jemnější, aby se dobře aplikoval.

A jaké tipy máte na zimu pro svoji pleť vy?

Sdílet článek