Cestovní pojištění je nepostradatelný parťák na dovolené

Doba letních dovolených je už za dveřmi. Statisíce Čechů vyrazí opět po roce k moři. Jen necelá polovina tak ale učiní s cestovními kancelářemi, které se postarají o vše, co je potřeba. Stále více lidí cestuje po vlastní ose, takzvaně na pas blind. Rezervace ubytování i pojištění si musí zajistit sami.

Zažít nějaké to dobrodružství je sice hezké, ale krýt si záda je nutné v každém případě. Dobrou službu nám při cestách za hranice naší vlasti udělá cestovní pojištění on-line. Jeho zřízení je jednoduché a rychlé, nenutí nás běhat do pojišťovny a nenaruší nám plány před odjezdem, Cestovní pojištění od SV pojišťovny uzavřete z pohodlí domova a zajistíte si tak nonstop asistenci a perfektní servis. 

Cestovní pojištění vás chrání zejména v případech, že na dovolené onemocníte nebo se tam zraníte. Léčebné výlohy v cizí zemi jsou nákladné, proto se být krytý komerčním typem pojištění rozhodně vyplatí. V základní ceně získáte prostředky na úhradu léčebných výloh a asistenční služby, zubní ošetření, repatriaci a doprovázející osobu v případě hospitalizace. 

SV pojišťovna vás nenechá ve štychu

Jako připojištění nabízí SV pojišťovna pojištění úrazu i pojištění zavazadel, adrenalinové i extrémní sporty, zásah horské služby a v neposlední řadě i pojištění storna zájezdu. To je velmi cenné při plánovaném cestování s dětmi, kdy do poslední chvíle hrozí, že vám dítě onemocní. 

Pojištění se sjednává na dobu určitou, se spoluúčastí ve výši 10%. Minimální ani maximální věk pojištěnců není nijak omezen. K dispozici je nonstop asistenční služba na telefonu. Není od věci zmínit, že připojištění COVID+ řeší znemožnění návratu z dovolené z důvodu umístění do karantény.  

Nespoléhejte se pouze na českou „modrou kartičku“. Každá země má svůj systém zdravotní péče a i v případě ošetření akutního problému můžete být vyzváni k zaplacení lékařského paušálu, či jiné spoluúčasti na nákladech léčby. Cestovní pojištění vám tyto starosti vyřeší.