Ideální sportovní aktivity na léto – víte, které to jsou?

fitness centra

Sportovat v létě, kdy teploty atakují třicetistupňovou hranici, není žádný med. Často si spíš koledujeme o infarkt. Naštěstí ale existují aktivity, díky nimž se můžete udržet v kondici i ve vedrech, aniž byste přitom vypustili duši z těla.

Turistika

Nejpřirozenějším lidským pohybem je obyčejná chůze. Právě ona pomáhá s udržením hmotnosti, dobrou kondicí i správnou celkovou koordinací těla. Na mysli ale nemáme poklidné procházky v parku – i když aspoň nějaký pohyb je lepší než žádný pohyb. Svoje svaly ale opravdu pořádně potrénujete a krev rozproudíte pěšími výlety do hor, kde získáte bonus v podobě příjemnějšího, chladnějšího klimatu a krásných přírodních scenérií. Vyzkoušet můžete i chůzi pomocí holí na nordic walking, která je vhodná i pro fyzicky méně zdatné jedince.

Plavání

U bazénu, na koupališti, u rybníka nebo třeba u moře trávíme v létě mnoho času. Často ale jen pouhým povalováním, případně tyto vodní plochy využíváme ke zchlazení rozpáleného těla. Co si tak ale zkusit zaplavat? Poctivým alespoň čtyřicetiminutovým plaváním spálíte podkožní tuk a posílíte svaly celého těla, aniž byste jakkoli zatížili svoje klouby, voda totiž nadnáší. Protože se jedná o komplexní pohyb, nehrozí, že byste jednostranně přetěžovali jen jednu svalovou skupinu. Plavání blahodárně působí nejen na fyzickou kondici, ale i na tu psychickou. Pro viditelné výsledky se však musíte obrnit trpělivostí a vytrvalostí, nepřijdou hned po prvním týdnu.

Posilovna

Říkáte si, proč v létě chodit do fitness centra, když je tolik možností, jak sportovat venku? Položte si ruku na srdce: kolik z vás si slíbilo, že v tomto období začne jezdit na kole nebo běhat? Většinou máme tisíc důvodů, proč to zrovna dnes nejde – buď je moc horko, nebo pro změnu prší nebo máme spoustu jiných zájmů. V posilovně ale nezáleží na počasí, tady budete mít ideální podmínky ke cvičení po celý rok. A když vás přepadne lenost, je daleko těžší fitness trénink odpískat, pokud už jste si předplatili členství nebo víte, že na vás čeká trenér. Navíc součástí dobrých posiloven je i wellness centrum, kde si můžete odpočinout a zregenerovat. A taková odměna v podobě bazénu s masážními tryskami přijde po cvičení určitě vhod, nemyslíte?