Hervé Tullet pro děti

Hervé Tullet se narodil v roce 1958 v Normandii. Poté, co vystudoval malířství a užité umění, působil 10 let jako Art Director. V roce 1990 vytvořil svoje první kresby pro tisk a o 4 roky později vydal svou první knihu pro děti Comment Papa a rencontré Maman (v překladu Jak táta potkal mámu). Na uznání nemusel dlouho čekat, již v roce 1998 získal literární cenu za literaturu, a nebyla to jeho poslední.

Tvorbě knih pro nejmenší děti se věnuje již 15 let, jeho hlavním cílem je upoutat pozornost, rozvíjet představivost.

Asi jeho nejznámější knihou, která samotná získala řadu ocenění, je Knížka (v anglickém znění Press Here a v originále Un livre). Je to jediná kniha od tohoto franouzského autora, která se dá sehnat také v českém jazyce. Na každé své straně čtenářům napovídá, jaký je jejich úkol, a přitom jsou strany poseté pouze žlutými, modrými a červenými tečkami. Jenže právě tyhle tečky mají kouzelnou moc, která z běžné dětské knihy dělá knihu neobyčejnou.

herve

herve 2

herve 6

herve 5

herve 4

Pokud sháníte originální dárek pro děti, nenechte si ujít možnost, vidět jejich rozzářené oči při prohlížení těchto unikátních děl.

Zajímavostí je také moderní pojetí této knihy, tedy možnost stáhnout si interaktivní verzi v podobě aplikace do tabletu.

Další knihy z tvorby tohoto spisovatele vybízí malé čtenáře k použití vlastních očí nebo prstů.

Zdroj(e) informací a obrázků: Hervé Tullet, …kubian, Bucca Books, Madame Coquette, Youtube