Google aneb 6 linků, které ví, co jste zač

google-76517

Chcete se dozvědět, co všechno o Vás ví prohlížeč Google? Pokud ho používáte, možná budete po zadání těch 6 odkazů překvapeni, co všechno o Vás tenhle chytrý „chlápek“ ví.

Co si o Vás myslí Google

Pod níže uvedeným odkazem uvidíte jakýsi seznam, který obsahuje informace o pohlaví, věku, zájmech a dokonce i jazycích, které zřejmě ovládáte. To všechno zvládne prohlízeč na základě toho, co děláte, na jaké stránky chodíte, co sdílíte, jak dlouhou dobu trávíte na internetu.

Nastavení, které si z toho prohlížeč vytvoří, umožňuje vybrat, jaké typy reklam bude zobrazovat.

Pokud zvolíte možnost Odhlásit se, budete odhlášeni ze zájmově orientovaných reklam, bohužel reklama jako taková se bude zobrazovat i nadále, ale reklamy nebudou souviset s Vámi.

www.google.com/settings/ads/

Historie polohy

Pokud používáte operační systém Android ve Vašem telefonu nebo tabletu, může toto mobilní zařízení posílat Vaši polohu.

maps.google.com/locationhistory

Historie vyhledávání

Prohlížeč ukládá každý pokus o vyhledání čehokoliv. Zaznamenává také každý klik na reklamní bloky v prohlížeči. Ví, která videa jste si vyhledávali a přehrávali na YouTube. Obojí můžete smazat nebo si nastavit jinak.

www.google.com/history/

Získejte měsíční zprávu

Google Vám může každý měsíc zasílat přehled činnosti, tedy seznam o službách, které jste v daném období využívali. O report, který bude zasílán na kontaktní emailovou adresu, si můžete požádat po přihlášení do Vašeho profilu.

www.google.com/settings/dashboard

Přístup k datům

Tato stránka zobrazuje oprávnění k účtu neboli seznam aplikací, webů a zařízení, kterým jste povolili přístup k vašemu účtu.
security.

google.com/settings/security/permissions

Export všech dat

Prohlížeč umožňuje exportovat všechny Vaše údaje jako jsou záložky, emaily, kontakty, soubory, informace o profilu, videa z YouTube, fotografie.

www.google.com/takeout

Zdroj(e) informací a obrázků: Medium

Sdílet článek