Ve společnosti mazlivých šelem

egyptská mau

Kdo propadne kouzlu kočičího světa, nikdy ho nepřestane milovat. Stačí úplně obyčejný Mourek a Micka z ulice, abyste velice brzy pochopili, proč patří k nejoblíbenějším lidským mazlíkům. Existují však různá plemena koček, vyznačující se specifickými rysy a chováním.

Elegantní a mazaná kočka v domácnosti

Hledáte osobnost, která se jen tak něčeho nebojí, sjedná si pořádek a dá vám dostatečně najevo, kdo tady kraluje? Egyptská mau je přesně tento druh vychytralé přítelkyně se štíhlým tělem a skrvnitou srstí. Nebudete si stěžovat na její nezájem o hraní, hlazení a mazlení. Jde o velice zvídavé, nebojácné a chytré zvíře. Vždy se raduje z pocitu, že je středem pozornosti. V nebezpečí umí rychle utéct na jiné místo. Od této kočky očekávejte poslechnutí některých příkazů. Ovšem pouze tehdy, když má zrovna náladu a něco si nezíská její absolutní pozornost. Oddaná členka rodiny potřebuje hračky a škrabadlo. Máte rádi procházky? Egypťanka vám ráda udělá doprovod. Snadno si zvykne na vodítko. Některá dokonce zvládne nadšeně aportovat. K nevýhodám patří její ostražitost k hostům. Jakmile ubytujete v domě také jiná zvířata, stane se vůči nim až příliš dominantní. Ne však tolik, aby je úplně nesnesla. Nechce zůstávat sama, takže si zvykne i na jinou kočku nebo psa.

Lovkyně s divokou krví

Přátelství a oddanost očekávejte od kočičáků s krví divokých servalů. Savanská kočka vás doslova uhrane svýma pěknýma očima. Tyto druhy koček milují aktivní život, ale nevadí jim ani umístění v bytě. Získáte naprosto oddanou rodinnou přítelkyni, co se ráda naučí poslouchat různé příkazy. Bude velmi ráda aportovat, chodit na vodítku, přicházet na vaše zavolání, otevírat dveře a šuplíky. Mezi její velké vášně patří lovení krys, myší, hrabošů a potkanů. Vzhledem k její dobré snášenlivosti s ostatními zvířaty si lze pořídit i jiné kočky a psy.