Podzimní zahrada čeká na zazimování

S podzimem přišlo sychravé počasí a bude hůře. Máte-li dvůr a zahradu, jistě přemýšlíte nad tím, jak ochránit před vlhkem a zimou věci, které se nedají jen tak přesunout, nebo na ně prostě není místo někde pod střechou. Může jít o zahradní nábytek, míchačku na beton nebo třeba hromadu dřeva na zimu. Ideálním řešením jsou zakrývací plachty, které skvěle poslouží a mají nesporné výhody. Jaké je jejich využití a jakou plachtu vybrat?

Ochrana pro vše potřebné

Zakrývací plachty nabízí nepřeberné využití, stačí si vybrat správný typ a rozměr. Nejdůležitější je zvolit správnou gramáž plachty, na ní totiž závisí její pevnost a odolnost. Pro venkovní celoroční použití by mělo být minimum 150 g/m2, nejlépe 200 g/m2. Můžete pak s nimi zakrýt jakýkoli prostor a schovat pod ně cokoliv, aniž byste se museli obávat nepřízně počasí. Rozměry zakrývacích plachet začínají na 2×3 metrech, ale běžně je k mání i plachta velká 15×20 metrů. Stejně tak můžete volit z různých průměrů kruhových plachet. U dobré firmy, jakou je například společnost Plachty Petr Štěpáník, vám však bez problémů vyrobí i plachtu na míru přesně podle vašich potřeb.

Ochrana pro auto i před sluncem

Kromě těchto typů se prodávají i specifické plachty určené pro konkrétní použití, například vagónové plachty nebo autoplachty. Autoplachta je výborným řešením, pokud nemáte garáž ani přístřešek pro své auto a chcete jej ochránit před nepříznivými vlivy počasí. Dalším velmi užitečným pomocníkem jsou stínící sítě na ploty. Ty se dají použít nejen k odstínění sportovišť, jak je to běžně k vidění, ale také třeba pískoviště na zahradě, skleníku nebo zahradního přístřešku.

Kvalita je základem

Výhodami zakrývacích plachet je snadná manipulace s nimi, perfektní funkčnost a vysoká odolnost. Samozřejmě je ale nutné zvolit kvalitní výrobky odpovídající potřebám. Na trhu jsou k dostání různé varianty v rozličných cenových hladinách. Koupě té nejlevnější se ale nemusí vůbec vyplatit. Lepší je zvolit možná o něco dražší, zato ale opravdu kvalitní plachtu, která bude sloužit dlouhá léta. Produkty špičkové kvality koupíte například u již zmiňované firmy Plachty Petr Štěpáník. Tato společnost se právem pyšní svou pevnou pozicí na trhu, a to díky svým zkušenostem získaným během dlouholeté tradice firmy, důrazu kladenému na kvalitu výrobků a také stoprocentní spolehlivosti.