Chceš si při škole něco vydělat a hlavně nematurovat z matiky?

Přemýšlíš, kam se vydáš po základní škole? V patnácti má málokdo představu o tom, co chce v životě dělat. Proto to často dopadá tak, že děti skončí na školách, které jim vybrali rodiče, nebo se trápí na gymnáziu, které je všeobecné a poskytne ještě čas na rozmyšlenou. Uvědom si ovšem, že na škole, která tě nebaví, jen ztratíš čtyři roky života.

Co ti tedy poradíme? Vydej se cestou, na níž budeš mít široké možnosti volby. Tím nemyslíme gympl, protože jakmile vyjdeš z gymplu a nebudeš chtít na vysokou, nemáš nic. Vyber si školu, která ti poskytne tolik znalostí a praktických dovedností, abys už na vysokou nemusel. Kdo ví, co bude za čtyři roky, že?

Škola, co tě připraví na život

Přesně takovou školou je pražská škola Arcus, která nabízí studium multimediální tvorby. Doporučujeme ti zrovna tento obor, protože je v dnešní době perspektivní. Pod multimédia spadá výtvarná a prostorová tvorba, digitální fotografie a animace, video, tvorba a správa webových stránek, design, 3D modelování v AutoCADU a dokonce management a marketing. Sám tak určitě chápeš, že po škole budeš mít opravdu široké možnosti uplatnění. Navíc se budeš už od prváku učit dva cizí jazyky a můžeš si při škole udělat certifikát z angličtiny.

Škola, co baví

Moderní není jen obor multimediální tvorba, ale i forma výuky. Třeba při hodinách digitální fotografie je zaručeno, že nebudeš jen nudně sedět v lavici. Spoustu odborných předmětů vyučují externisté z praxe a z vysokých škol, kteří svému oboru skutečně rozumí.

Své teoretické znalosti uplatníš i v praxi. Budeš se podílet na chodu skutečné cestovní kanceláře ARCUS, pro kterou žáci zpracovávají katalogy, reklamní videa, marketingové strategie a webové stránky. A protože se jedná o skutečnou cestovní kancelář, budeš za to dostávat zaplaceno.

Škola, na které to žije

Mimo to tě čeká hromada zajímavých výletů a poznávacích pobytů do zahraničí (Anglie, Francie, Španělsko, Německo), výtvarné a zeměpisné exkurze, adaptační kurz prváků a lyžařský výcvikový kurz. Nudit se určitě nebudeš – ověř si to na instagramovém profilu školy @multimedialni_tvorba_arcus. Tam jasně uvidíš, že na střední škole Arcus to žije.

A když už budeš sedět ve škole, můžeš si být jistý, že budeš obklopený moderními technologiemi. Na dobu studia dostaneš zapůjčený iPad mini, který se využívá ve výuce, pro digitální fotografii je nově zařízený ateliér a učebna grafické tvorby a střihu videa je plná iMaců. Tady se ti prostě bude líbit – mrkni sám na http://www.multimedialnitvorba.cz/.

Mimochodem ještě jedna poznámka na závěr: Multimediální tvorba je umělecký obor, takže v něm není povinná maturita z matematiky!