3 nápady a inspirace do zahrady, které rádi využijete

závlahové systémy

Projít se po vlastní zahradě, to vždy zní jako něco hodně příjemného. Odpoutáte se od všedních starostí, kouknete se na květiny, keře a stromy. V každém ročním období objevíte něco úplně jiného, ale stále přitažlivého. Jenže zahrada vyžaduje i dostatečnou péči, abyste si nepřipadali jako v zarostlém království.

Automatické zavlažování bude pracovat i bez vaší přítomnosti

Současná doba naštěstí nabízí tolik možností zlehčení práce na zahradě, že zbývá i dostatek času na odpočinek. Vezměte si například sekačku na trávu, jak snadno si poradí i s většími plácky. Pokud však panuje období sucha, musíte se starat o zalévání, jinak by nebylo co sekat a ani se na co dívat. Přece jenom okrasné květiny a keře upoutávají svou krásou, ne zvadlostí a suchým vzhledem. A tak vás čeká pravidelné zalévání, když z nebe nespadne moc kapek. Konve a hadice všichni dost dobře znají, do popředí popularity se však dostávají moderní závlahové systémy, které začnou fungovat tam, kde si konkrétně přejete.  Centrální ovládací jednotka spustí vodu ve vybranou dobu a v potřebném množství. Znamená to, že nemusíte být zrovna doma, ale závlaha se provede zcela sama.

Zahradní lehátka pro komfortní odpočívání

Čerstvý vzduch, slunce a celé tělo v poloze, která vám dovolí maximálně odpočívat. Už se vidíte venku na zahradě, kde máte hned několik oblíbených míst? Vyzkoušejte nejmodernější lehátka na zahradu, která se hodí nejen k bazénu, ale také do altánů, k jezírkům a postavíte je mezi košaté stromy. Polohovací provedení vám umožní nalézt tu nej polohu své tělo.

Sochy do zahrady s nápaditým designem

Na zahradě se prochází děti i dospělí, proto jsou vhodné doplňky, které osloví různé věkové kategorie. Zahradní sochy mohou splnit tyto požadavky, protože každý obdivuje kočky, vodníky, ježky a jiná zvířata. A že  vše zvládl umělec motorovou pilou? Tak to stojí za obdiv!

Sdílet článek