Výběr pneu ovlivní požitek z jízdy, ale také bezpečnost na cestách

Barum Bravuris 2

Zimní pneu jsem bezpečně uskladnil v garáži a vrhnul jsem se do výběru nových letních gum. Ty loňské už dosloužily a bylo potřeba zvolit kvalitní model z dílny značkového výrobce. Jako řidič, který má každoroční nájezd okolo deseti tisíc kilometrů, nevyhledávám typ univerzálních pneumatik. Ty jsou vhodné na krátké vyjížďky pro sváteční řidiče, kteří jezdí po vždy upravených cestách v centru města. Stejně tak není dobré jezdit celý rok na zimních pneumatikách a cítit se bezpečně. Řidiči si často neuvědomují, jaká rizika vznikají s celoročním používáním zimního pneu. Ani oblíbené dojíždění zimních gum není vhodné.

Letní pneu v létě, zimní na zimu

Zimní pneumatiky jsou navržené a testované do náročného zimního prostředí, skvěle působí na sněhu, a když si připlatíte, budete se cítit bezpečně i na zledovatělých plochách. V létě je jejich funkčnost výrazně narušena. Navíc zimní pneu v létě zbytečně zvyšuje spotřebu a zároveň celkovou hlučnost vozidla. Já jsem se rozhodl svému plechovému miláčkovi dopřát kvalitní obutí. Ve výsledku jsem se rozhodoval mezi několika značkami, a protože už léta používám gumy z dílny Continental, byla tato značka jednou z finálních kandidátů. Do užšího výběru se dostaly gumy Continental PremiumContact 6 a Barum Bravuris 2.

Continental jako sázka na jistotu

Letní pneu Barum Bravuris 2 znamená převrat díky asymetrickému dezénu. Hi-tech pneumatika překonává své předchůdce a slibuje vyvážený handling a příjemnou jízdu na suché i mokré vozovoce. Díky své pokrokové technologii zpracování má větší odolnost vůči aquaplaninug a vyznačuje se lepšími jízdními vlastnostmi na mokré cestě. Překvapilo mě, že jsou tyto gumy od Barum schváleny až do rychlosti 300 kilometrů v hodině. Díky tomu mají Barum pneu vyšší kilometrový výkon a stabilnější jízdu. Nakonec u mne ale zvítězily pneumatiky Continental PremiumContact 6 s maximálním brzdným výkonem na mokru. Gumy jsou navrženy tak, aby poskytly vyšší kilometrový výkon a vysoký komfort z jízdy. Pneumatiky Continental představily v pořadí již šestou generaci gum zajišťující bezpečnost bez kompromisu s ohledem na životní prostředí. Jak obonus si díky Continental užívám sportovní jízdu a maximální pohodlí během delších cest.

Sdílet článek