Jaké existují typy stěračů? Seznamte se

stěrače

Auto bez stěračů dnes v podstatě nemůže existovat. Ty mají velký vliv hlavně na výhled a tedy i bezpečnost jízdy. Kdo aktuálně stěrače vybírá, měl by mít jasno i v tom, jaké existují typy. Společně se podíváme na přehled tří variant stěračů, které si lze koupit.

Ramínkové stěrače

Naprostá klasika, kterou dnes můžete najít hlavně na starších vozech. U těch novějších se od nich upouští, což ale neznamená, že by nebyly k dostání. Důvodem, proč se tyto stěrače pomalu ale jistě přestávají objevovat je rozhodně fakt, že jejich efektivita nebyla úplně dokonalá. Rizikem často bylo i jejich zatuhnutí a to, že přestaly stírat. Některé modely byly doplněny i speciálními spojlery, které měly zajistit lepší přítlak.

Hybridní stěrače

Dá se říci, že tuto variantu lze označit jako určitý mezikrok před řešením, na které se podíváme později. Pokud si máme hybridní stěrače konkrétně charakterizovat, tak především tím, že vycházejí z výše zmíněné technologie, stejně jako využívají i nových konstrukcí. Dohromady to přináší kombinaci dobrého stírání se zajímavým vzhledem. Obvykle je u nich použita také plastová konstrukce. Zajímavý je rozhodně i jejich moderní tvar, který se podepisuje na lepších aerodynamických vlastnostech. Když jde o veškerý výčet kladů, je s nimi spojeno toto:

  • Bohatý výběr
  • Příznivá cena
  • Dobrá funkčnost

Bezramínkové stěrače

Řešení, se kterým  se lze setkat také pod názvem jako flat stěrače. Většinou nemají kovové prvky a tak nehrozí možný výskyt koroze. Velkým unikátem a také velkým kladem je to, že mají velmi dobrý přítlak, kterého je dosaženo především díky jejich tvaru. Právě přítlak má následný vliv na kvalitu stírání vody i nečistot. Dnes se jedná o řešení, které je velmi populární. Nejenom, že jde v podstatě o samozřejmost u nových automobilů, ale také si tyto typy stěračů velmi často kupují lidé i na své starší vozy.

Sdílet článek