Voda pro život aneb Proč je tak důležitý pitný režim

water-290206_1920


Už na základní škole se jistě každý z nás dozvěděl, že lidské tělo je ze tří čtvrtin tvořeno právě vodou. A najednou začalo všechno to upomínání od maminky, ať se jdeme napít, dávat větší smysl. Čím to je, že je voda pro náš organismus tak důležitá a jak se projevuje její nedostatek? A jak se přinutit a vypít toho více, než dosud?

Prostředí pro životní procesy

Voda je životadárná tekutina, která ovlivňuje, reguluje a vyvolává většinu procesů v našem těle. Obsahuje ionty, které mohou za to, že jsme schopni myslet nebo že nám v cévách proudí krev. Pramenitá voda je v dostatečném množství prostě a jednoduše nezbytná. Bez jídla vydržíme několik týdnů, ale bez vody pouze několik málo dní. Netrapte proto svůj organismus tím, že mu nebudete dodávat látku, na které je postavená celá naše existence.

Když je vody málo, tělo volá o pomoc

Lidé často ani nepoznají, že jsou dehydratovaní a problémy, jako je například častá únava nebo bolesti hlavy, svádějí na okolní prostředí, nemoc nebo jiné vlivy. A přitom se často jedná pouze o nedostatečný pitný režim. Potíže, které to ale může způsobit, jsou poměrně nepříjemné. Když pomineme bolest hlavy nebo únavu, dochází také ke špatné regeneraci svalů, zhoršuje se nám paměť a správně nefunguje ani samočisticí systém našeho těla, který má za úkol zbavit nás škodlivých látek.

Jak vypít požadované 2 litry vody denně?

Existuje několik možností, jak se donutit a vypít správné množství vody za den. Nastavte si upozornění na mobil a ve stanovou dobu vždy jděte a využijte automaty na vodu. Pokud jste doma, pořiďte si výdejníky vody, abyste nemuseli každou chvíli kupovat nové balení plastových lahví a sledujte, jak voda postupně ubývá. Další možností je pořídit si litrovou lahev, kterou musíte za den dvakrát vypít. Variant, jak se motivovat a vypít toho dostatečné množství je poměrně dost. A pokud máte k vodě přístup po celý den, je to ještě o něco lepší.

Sdílet článek