Kde hledají dobře placenou práci špičkoví ajťáci?

particka

Není pochyb o tom, že programátoři, databázoví specialisté a jiné IT profese patří k nejlépe placeným odvětvím, jejich platy se pohybují v desetitisících. Ale napadlo vás někdy, že inzeráty na takto dobře placené posty se většinou neobjevují mezi těmi ostatními obyčejnými?

Je to tak. Když hledají špičkové IT odborníky velké firmy, neumístí pracovní nabídku na běžné online pracovní portály. Netouží totiž po obyčejných lidech, kteří hledají práci právě na těchto serverech. Jim se vyplatí najmout si na hledání toho pravého zaměstnance firmu, která jim vyhledá někoho přesně na míru. A takhle se ajťáci dostávají na významné pozice.

Jednou z agentur, která se zabývá právě tím, že společnostem vyhledává odborníky na slovo vzaté, je v Česku Zeebra.cz. Sídlo mají v Praze, ale působí v mnoha zemích celé Evropy a díky tomu vám zajistí dobře placenou práci nejen v České republice. Najímají si je firmy z Velké Británie, Nizozemí, nebo třeba Litvy. Pomáhá hledat zaměstnance firmám jako IBM, DHL, GoodData, SocialBakers, NCR a dalším.

Zeebra má ve své databázi přes 14 000 chytrých evropských mozků výhradně z IT oblasti (programátoři, síťaři, databázoví specialisté, …), práci vám může sehnat v jedné z 16 evropských zemí. Nic to nestojí, stačí se zaregistrovat a vyplnit o sobě pár údajů. Až začne nějaká firma hledat odborníky, agentura Zeebra se podívá na to, kdo z jejich databáze je splňuje, a dle toho se vyberou kandidáti pozvaní na pohovor.

Proč to takhle funguje?

Špičkoví IT odborníci nemají potřebu procházet běžné pracovní nabídky. Sami vidíte, že takhle je to výhodnější – jen se zaregistrují a čekají, až bude pozice vhodná pro ně. Vlastně ani nemusí naléhavě hledat práci. Není neobvyklé, že se na Zeebra zaregistrují zaměstnaní odborníci, kteří jen sledují, zda se náhodou neobjeví nějaká luxusnější pozice.

Obrovskou výhodou je, že se takhle lidé dostanou i k firmám, které nejsou běžně známé. Přesto je zaručeno, že nepůjde o žádnou malou firmičku s pěti zaměstnanci pracujícími v garáži. Firma, která si může dovolit zaplatit headhuntery (hledače dobrých zaměstnanců) na tom finančně rozhodně není špatně.

Takže teď už znáte to tajemství. Na špičkové pozice z velké většiny opravdu nenarazíte mezi hromadou inzerátů na uklízečky a pojišťovací agenty.

Sdílet článek