Kloubní náhrady vás vrátí zpět do života

kloubní náhrada

Bolest v koleně je čím dál větší a s každým dalším krokem se stupňuje. Vaše chůze již není svižná, protože bolavé končetiny pohyb velmi omezují. Při návštěvě ortopedické ordinace vás lékař postavil před hotovou věc. Čeká vás totální endoprotéza. Je čeho se bát? Nikoliv. Operace, během níž vám bude voperována kloubní náhrada, vám totiž uleví od bolestí a prodlouží váš aktivní život.

Záleží na vašem věku i životním stylu

Při výběru kloubní náhrady velmi záleží na kvalitě implantátu. Přitom moderní medicína už dokáže vyměnit všechny klouby v těle. Samozřejmě že volbu vhodné endoprotézy má ve svých rukou lékař, který kloubní náhrady vybírá vždy s ohledem na věk a způsob dosavadního života konkrétního pacienta. Delší životnost mají necementované implantáty, proto se hodí pro pacienty mladší 65 let. Tyto kloubní náhrady jsou vyrobeny ze slitiny kovu, která je pokrytá porézním materiálem – ten s kostí postupně sroste. Starším pacientům se zpravidla indikují kloubní náhrady cementované, které jsou do kosti fixovány kostním cementem.

Jak dlouho umělý kloub vydrží?

Každého pacienta před operací pochopitelně zajímá, jaká je vlastně životnost kloubní náhrady a jestli se vrátí zpět do normální života. Vše záleží na věku a kondici, ale většina pacientů  i s umělým kloubem opět chodí, dokonce i sportuje a dělá prakticky všechno, co dělala i před operací. Jen je třeba kloubní náhrady více šetřit a nepřetěžovat se.

Česká kvalita jde i do světa

Kloubní náhrady vyrábí také česká rodinná společnost Beznoska. Specializuje se na implantáty, nástroje a operační pomůcky, které jsou určené pro potřeby ortopedie a traumatologie. Kvalita kloubní náhrady je vždy na prvním místě. O tom, že své práci společnost opravdu rozumí, svědčí také několik patentů, jenž se jí podařilo v souvislosti s kloubní náhradou zrealizovat. Přesah činnosti firmy Beznoska jde i za hranice České republiky – jejími obchodními partnery jsou hlavně Rusko, Ukrajina, Libanon, Bulharsko, Belgie, Portugalsko, Estonsko a další země EU.

Sdílet článek