Náhradní díly Zetor

Náhradní díly Zetor

Některé podniky po Sametové revoluci nepřečkaly přechod na nový způsob hospodaření a zanikly. Brněnskou značku Zetor naštěstí toto nepotkalo, a i nadále vyrábí kvalitní traktory, o které je zájem i v zahraničí. Jaká je její historie?

Z historie značky Zetor

Zetor úzce souvisí se Zbrojovkou Brno, protože vznikl po druhé světové válce jako její součást. Zbrojovka původně vyráběla zbraně, v meziválečném období se vrhla na produkci automobilů, později automatických vah, psacích strojů nebo převodovek pro traktory. Od léta 1945 se zde pak pracovalo na vývoji zemědělských traktorů, jejichž sériová výroba byla zahájena v srpnu 1946 modelem Zetor Z-25. Postupně byly vyvinuty další typy traktorů v několika modelových řadách. Nyní má firma ve svém portfoliu šest řad modelů s výkonem od 25 do 170 koní.

O české traktory je zájem i v zahraničí

Nabídka modelových řad traktorů Zetor je celkem bohatá. Najdete v nich stroje pro zemědělství stejně jako menší traktory pro využití v komunálních službách nebo zahradnictví. Zde fungují jako praktičtí pomocníci, kteří značně zjednodušují práci.

Do zahraničí směřuje přes osmdesát procent celé produkce značky Zetor. Mezi tradiční odběratele patří už řadu let zejména Slovensko, Polsko a Německo. České traktory ovšem pomáhají farmářům ve Velké Británii, Francii, Irsku nebo Litvě.

Výhody traktorů Zetor

K velkým výhodám traktorů značky Zetor patří hlavně to, že jsou nenáročné na provoz a servis je poměrně jednoduchý. Je to dáno tím, že náhradní díly Zetor je možné snadno koupit i prostřednictvím internetových stránek. E-shop obsahuje na 55 tisíc položek, výběr je opravdu bohatý. Pohodlné dodání na vybranou adresu je pak očekávanou samozřejmostí.

Víte, že v Brně je muzeum Zetor Gallery, které nabízí ke zhlédnutí celou řadu traktorů od legendárního Zetor Z-25 až po současné nejnovější modely?

Sdílet článek