Proč a jak se stát finančním poradcem?

finanční poradenství

Hledáte zaměstnání, které by vám dalo finanční i časovou svobodu? Je jich celá řada. Na spoustu z nich však potřebujete speciální vzdělání či dlouholeté zkušenosti. Práce finančního poradce je výjimkou. Tím se můžete stát, kdykoliv se vám zachce. Nikdy totiž není pozdě začít si žít svůj sen.

Málokteré dítě vám řekne, že by v budoucnu chtělo být finančním poradcem. Toto zaměstnání totiž na první pohled nevypadá až tak atraktivně. V dospělém věku ovšem dokážete ocenit jiné kvality – zejména dobré finanční ohodnocení a časovou svobodu. Tohle vám finanční poradenství rozhodně dá.

Finanční poradce je odborník

V Česku se na práci finančního poradce často díváme skrz prsty. Ve skutečnosti jde ale o odbornou práci, pro kterou musíte mít především přehled o všech možných investičních příležitostech, ale i půjčkách, pojištění apod. Klienti se na vás budou obracet proto, abyste jim poradili. Na vás tedy bude ležet nelehká volba, co jim vůbec doporučit.

Finanční poradce se často stává poradcem celé rodiny. Začnete s rodiči, poté pomáháte jejich dětem, takže celou dobu vidíte, jak se jim na základě vašich rad daří s financemi hospodařit.

Pestrá práce s příjemnou rentou

Práce s lidmi nikdy nenudí, jako finanční poradce budete prožívat pestré dny naplněné schůzkami s klienty. Papírování se samozřejmě nevyhnete, ale rozhodně vás nečeká celý den strávený za počítačem.

Příjemné finanční ohodnocení je taktéž velkým lákadlem, a ještě více potěší pasivní příjem, který si časem vybudujete. Jestliže získáte dostatek klientů, nebo si vytvoříte vlastní tým, v budoucnu vás čeká štědrá renta. Rozhodně ale nejde jen o peníze. Vidět, jak vaše rady skutečně pomáhají, je tou nejlepší odměnou.

Začněte třeba hned dnes!

A jak se stát finančním poradcem? Kontaktujte firmu ST Consult, která právě nabírá nové členy svého týmu. Nabízí zázemí silného partnera a také vzdělávací akademii, v níž se naučíte vše potřebné. Je tedy úplně jedno, jakou střední či vysokou školu máte za sebou.

Sdílet článek