Domácí vosk pro sexy nožky

Cukrový vosk neboli také perský vosk patří mezi starověké tajemství krásy, se kterým přišly arabské ženy.

Je to starý, účinný a vyzkoušený způsob, jak vyrobit a používat vosk bez chemických přísad, které by mohly na kůži vyvolat alergickou reakci. Ze zkušenosti víme, že některé kosmetické přípravky a procedury mohou nadělat více škody než užitku.

Tento atraktivní recept a návod na domácí odstranění nežádoucích chloupků je i dnes velice populární např. v Egyptě nebo Libanonu.

Cukrový vosk

Pokud hledáte 100% přírodní, levnou, jednoduchou a efektivní alternativu, pak se určitě podívejte na následující návod. Vyzkoušejte doma s kamarádkou, užijete si spoustu zábavy!

Ingredience:

  • 1 šálek cukru
  • 4 lžíce citrónové šťávy
  • 4 lžíce vody

Postup na výrobu vosku:

  1. Do hrnce nasypeme cukr (bílý nebo hnědý, ne moučkový), přidáme vodu a citronovou šťávu. Volíme spíš větší hrnec, protože cukr má po dosáhnutí bodu varu tendence pěnit.
  2. Směs necháme za stálého míchání vařit přibližně 5 – 8 minut.
  3. Po dosažení této doby stáhneme hrnec z tepla a počkáme, dokud nezmizí bubliny.Zkontrolujeme barvu a konzistenci vosku. V případě, že je konzistence sirupovitá abarva tmavě hnědá, je hotovo. V opačném případě vrátíme směs zpět na sporák a ještě chvíli povaříme.
  4. Doporučujeme vosk hned přelít do připravené sklenice a hrnec namočit do vody, ušetříme si hodně práce s jeho následným mytím. Vosk bude tuhnout přibližně 10 minut.
  5. Nyní můžete dřevěnou tyčinkou aplikovat proti směru růstu chloupků (pro stržení můžete použít také povoskovaný papír).
  6. Pokud budete používat vosk později nebo při příští aplikaci, stačí ho na pár minut vložit do mikrovlnné trouby, aby změkl.

1

Zdroj(e) informací a obrázků: handimania, greenprophet, dolcevitawellnessspa,hashtagsandstilettos, wikihow