Kde sehnat bydlení levně? Podívejte se na nemovitosti v dražbě

exekuční dražby nemovitostí

Situace na trhu s nemovitostmi je nyní tristní a podle odborníků se v blízké době rozhodně nebude zlepšovat. Všichni čekali, že covid-19 zapříčiní snížení cen, ale nestalo se. Ba naopak, lidé začali byty a domy skupovat ještě více, zejména z investičního hlediska. Kde má tedy mladý člověk, který nemůže dát za bydlení deset milionů, najít vlastní byt nebo dům?

Prohlížet si inzertní portály bohužel nestačí, protože to dělají všichni. Pokud chcete najít jehlu v kupce sena, je třeba dělat něco navíc, například se zúčastnit dražby nemovitostí. Dražby a exekuce nemovitostí jsou totiž jedinečnou šancí, jak koupit nemovitost pod cenou.

Dražba? To bude problematické, ne?

Ano, spousta lidí se domnívá, že si koupí nemovitosti v dražbě tak maximálně přidělají problémy. Skutečnost je ale jiná. Vše funguje úplně stejně, jako kdybyste koupili byt přes realitní kancelář nebo přímo od majitele. Jakmile podepíšete smlouvu a zaplatíte peníze, nemovitost je vaše. O to, jak se vede původnímu majiteli, a jestli se dál topí ve finančních problémech, se nemusíte zajímat. Vy ani vaše nemovitost s ním už nemáte nic společného.

Jak se takové dražby zúčastnit?

Ani tohle není složité. Dražba nemovitostí totiž v 21. století dávno neprobíhá tak, jak jste zvyklí z amerických filmů. Zúčastnit se lze kolikrát i z pohodlí domova, velké množství dražeb probíhá online. Jen je třeba se rozmyslet předem. Musíte totiž zaplatit dražební jistotu, která se posílá na účet, a jak jistě víte, převod peněz mezi bankami nějaký čas trvá. Tato jistota je vám samozřejmě vrácena, pokud nemovitost nevydražíte. Když budete v průběhu exekuční dražby nemovitostí úspěšní, jistota se odečte od kupní částky.

Vyhlédněte si svoji nemovitost

Zní to všechno lákavě? Zamiřte rovnou na portál dražeb nemovitostí a vyhlédněte si tam tu svou. Na tomto webu najdete také detailnější informace o tom, jak dražba nemovitostí v exekuci probíhá a co musíte udělat, abyste se jí mohli zúčastnit.

Sdílet článek