Vedle zubního kazu je parodontóza dalším nejrozšířenějším onemocněním v dutině ústní. Jedná se o poměrně nepříjemné postižení tkání okolo zubu, které začíná krvácením z dásní, později se obnažují krčky zubů a dásně ustupují. Zuby se mohou začít viklat a dásně bolí a otékají. Správnou léčbou a důslednou hygienou ústní dutiny lze zlepšit zdraví dásní, čímž se oddálí přechod onemocnění do pokročilejšího stádia.
Proč používat pro léčbu zánětu dásní laser?
K léčbě zánětu dásní se v mírném stádiu využívá hlavně speciální technika čištění zubů. Je nutné odstranit dokonale plak a zubní kámen. Nebo můžete využít moderní metodu pomocí terapeutického laseru, který pracuje na principu tzv. zesílení světla stimulovanou emisí záření. Díky usměrněnému paprsku je možné lepší cílení na postiženého místo v dutině ústní a jeho intenzivní ošetření.
Výhodou je, že laser je lidskou kůží pohlcován jen minimálně, díky čemuž působí v hlubokých strukturách. Doba léčení parodontózy laserem je individuální podle reakce každého pacienta – obvykle však platí, že akutní i chronické obtíže, které se zánětem dásní souvisejí, se velmi brzy podstatným způsobem zmírní.
Jak ošetření zubů laserem funguje?
Laser především působí na imunitní a regenerační pochody, čímž urychluje hojení. Zvyšuje také množení kolagenních látek a zlepšuje funkci poškozených periferních nervů. Protože urychluje mikrocirkulaci, zlepšuje látkovou výměnu ve tkáních. Laser umí odstranit také poddásňový zubní kámen.
Díky jeho veskrze pozitivním účinkům je možné postup parodontózy výrazně omezit, a předejít tak ztrátě zubů. Navíc při ošetření laserem v některých případech není vůbec nutné použít znecitlivění, jindy stačí jen minimální množství anestezie. Ošetření laserem je pro pacienta vysoce komfortní záležitostí, protože odpadají vibrace, hluk či tlak v dutině ústní.