Péče o pleť v létě má svá specifika. V hlavní roli je hydratace!

hydratační krém

Letní měsíce se obvykle nesou v duchu pravidelného slunění, a proto je důležité upravit péči o pleť. Co dělat, čemu se vyvarovat a jakou kosmetiku používat? Odpovědi na nejdůležitější otázky najdete v tomto článku.

Sluneční paprsky nám prospívají i škodí. Vždy záleží na správném dávkování a ochraně. Nejčastěji přitom dochází ke spálení kůže v oblasti obličeje, protože – na rozdíl od ostatních partií – je přímému slunečnímu záření vystavena nejvíce. A protože je prosluněných dní je v létě víc než dost i v naší zeměpisné šířce, rozhodně není od věci pleť řádně připravit. Vhodně zvolená kosmetika poslouží jako ochrana prevence před spálením, vysoušením a šupinatěním.

Skvělým pomocníkem, který by neměl chybět v žádné letní kosmetické taštičce, je hydratační krém.  Pokud jste si doposud nevybrala favorita a marně tápete v nepřeberné nabídce, zaměřte se na krémy s UV ochranou. A samozřejmě by měl odpovídat typu vaší pleti.

micelární voda pro dehydrovanou pokožku

K čemu je hydratační krém dobrý? Slouží jako prevence před nežádoucím odpařováním vody z pokožky. Udržuje v ní vlhkost, čímž zachovává její přirozenou pružnost. Zároveň přispívá ke správnému fungování důležitých biologických procesů a v neposlední řadě posiluje horní vrstvu kůže, která je lépe chráněna před vnějšími vlivy.

Pozor na čištění pleti

Hydratace je velmi důležitá pro všechny typy pleti. A dokonce se bez ní neobejdou ani mastná a smíšená pleť, u kterých mohou určité vnější vlivy způsobit lokální dehydrataci.

Používání hydratačního krému jsme zmínili, ale zapomněli jsme dodat, že se aplikuje na vyčištěnou pleť. A právě čištění bývá kamenem úrazu – vyhněte se odličovadlům s obsahem alkoholu, který narušuje přirozenou kožní bariéru a znemožňuje efektivní zadržování vody.

Šetrné a přitom velmi rychlé odlíčení umožňuje micelární voda. Tekutina obsahuje micely (shluky tenzidů) a čistí pleť od většiny nečistot včetně voděodoleného make-upu.

Z hlediska hydratace je skvělou volbou micelární voda pro dehydrovanou pokožku od Biodermy. Najdete ji pod názvem Hydrabio H2O a jde o první dermatologickou micelárku v dokonalém souladu s pokožkou. Obsahuje micely s estery mastných kyselin, které simulují fosfolipidy obsažené v buněčných membránách. Díky svému složení výrazně napomáhají při obnově přirozeného hydrolipidického filmu pokožky.

Micelární voda

Micelární voda od Biodermy je hypoalergenní a nekomedogenní. Na seznamu obsažených látek nenajdete alkohol ani parabeny. Naopak na něm nechybí exkluzivní biologický patent Aqugenium – aktivuje produkci vodních kanálků v kůži, čímž ji udržuje vlhkou.

V létě se vyhýbejte estetické medicíně

Chystáte-li se navštívit centru estetické medicíny za účelem zkrášlení pleti, raději si domluvte termín až na podzim. Během léta má pleť co dělat, aby se vypořádala s vnějšími vlivy, a není moudré ji vystavovat laseru, chemickému peelingu či jiným procedurám, v rámci kterých dochází k narušení přirození struktury kůže.

Sdílet článek