České stroje, které se zaměřují na posílení nohou

Sportujete a rádi byste posílili především dolní končetiny? Jste po úrazu a potřebujete vhodný stroj na rehabilitaci? Nemyslíte si, že na procvičení celé spodní části stačí tradiční dřepy? Pokud tomu tak je, podívejte se na tzv. leg press, posilovací stroje na nohy. Pokud jste sportovec tělem i duší, určitě není od věci si tento ryze český výrobek pořídit domů. A věřte tomu, že určitě neskončí jako věšák na oblečení, jak tomu bývá u oblíbených rotopedů. 

Jaké druhy leg pressu existují

Leg pressy, neboli posilovací lavice na nohy, se dají sehnat ve dvou základních variantách – jako vertikální a horizontální. 

U vertikálního leg pressu odtlačujete desky nohou od sebe v úhlu 45 stupňů. Dělí se ještě na universal a dual HW. Dual HW má oproti universalu opěrné desky nohou dvě, což umožňuje cvičit s každou nohou zvlášť a volit také různou zátěž. 

U horizontálního leg pressu se tělo nachází ve vzpřímenější sedací pozici a závaží s opěrnou deskou se odtlačuje v rovině. Řadí se sem také typ vario s polohovatelnou opěrnou deskou nohou, který je ideální pro rehabilitace, nebo pro ty, které hodně bolí záda.

Jaké svaly cvičením posílíte především?

Mezi svaly, které jsou při cvičení na těchto strojích zapojeny nejvíce, patří zadní svaly stehenní, svaly hýžďové a přední svaly stehenní. Dobře však procvičíte i svaly lýtkové. Pokud je cvičení prováděno správně, dochází k menšímu tlaku na páteř než třeba při klasických dřepech. Nebudou vás tedy bolet záda, kotníky ani chodidla. Posilovací stroje leg press jsou ideální pro všechny vášnivé sportovce.

Kde leg press sehnat

Výrobou těchto strojů a posilovacích strojů na míru se zabývá česká rodinná firma Grün Sport. Můžete si u ní objednat pouze jeden stroj pro své vlastní účely, nebo si nechat vybavit celé fitness centrum. Více informací najdete na www.grunsport.cz.