6 zázračných ingrediencí ke kráse

Až Vám někdy dojdou oblíbené kosmetické produkty, nemusíte se už stresovat, protože jejich plnohodnotnou náhradu najdete ve své kuchyni. Některé jsou dokonce účinnější a o jejich původu a obsahu chemie snad ani není třeba diskutovat.

Podívejte se s námi do kouzelné almary, kde je uloženo 6 zázračných ingrediencí, které Vám pomohou ke kráse a zdraví.

ingredience krása

Olivový olej

Oblíbený a zdravý společník v kuchyni je také bestsellerem v péči o pleť i vlasy, a to hlavně díky vysoké koncentraci antioxidantů, vitamínů, výživných nenasycených mastných kyselin a omega-3 mastných kyselin.

Přírodní odličovač: Standardní odličovače mohou ucpávat póry nebo vysušovat pleť (díky obsahu alkoholu). Tenhle přírodní prostředek stačí nanést na vatový tampon a následně s ním odstranit make-up, je obzvlášť vhodný pro odstraňování líčidel z očních partií.

Maska na vlasy: Účinky zimního studeného vzduchu a horkého vzduchu při vysoušení mohou být pro naše vlasy drastické. Proti vysušování naneste na suché vlasy olivový olej a zabalte na 15 minut do ručníku, poté opláchněte a vlasy umyjte šamponem.

Kokosový olej

Je to 100% přírodní antibakteriální prostředek.

Holící krém: Mnoho ze známých prostředků na holení obsahuje alkohol, který vysušuje pokožku a působí podráždění. Kokosový olej je přírodní krém, který zvláčňuje, hydratuje a zanechává pleť hladkou.

Med

Bez včeliček by nebylo výborného sladidla a také přírodní kosmetiky. Studie potvrdily, že med působí protizánětlivě a umí hojit rány, proto je vhodný pro jakoukoliv detoxikační a revitalizační masku.

Krém na spáleniny: Lepkavý med použijte neprodleně poté, co se na Vaší kůži ukáže byť jen náznak spáleniny a zarudnutí.

Bíly jogurt

Tento mléčný produkt je dobrý nejen pro Vaše střeva, ale také pro pokožku.

Zklidňující maska: Nejlépe účinkuje maska namíchaná ze 2 částí jogurtu a 1 části medu, tu naneseme na obličej a krk a necháme působit po dobu 10 – 15 minut. Za tuto dobu se zbavíte odumřelých kožních buněk díky působení kyseliny mléčné a zároveň snížíte riziko zarudnutí a zánětu. Poté opláchneme teplou vodou, pleť bude jasnější, klidnější a více hydratovaná.

Hnědý cukr

Peeling je skvělý skvělý způsob, jak se zbavit odumřelých kožních buněk, které mohou ucpat póry a zanechávají pleť na pohled unavenou. Komerční peelingy jsou plné chemikálií a používají např. ořechové slupky, které jsou příliš drsné pro citlivou pokožku nebo citlivé oblasti na těle. Hnědý cukr má ideální konzistenci pro jemné, ale efektivní drhnutí.

Tělový peeling: Vyzkoušejte peeling s hnědým cukrem, o kterém jsme psali v článkuPeeling vyrobený doma bez chemie. Peeling se používá vždy až po umytí, masírovat pokožku můžeme tak dlouho, dokud nám to bude příjemné.

Jedlá soda

Jeden z nejlepších domácích kosmetických prostředků, které můžete přidat do svého arzenálu krásy.

Bělení zubů a odstranění žlutých skvrn z nehtů: Existuje důvod, proč to babičky používaly při čištění všech svých hrnců a pánví, je to skvělé na odstraňování skvrn! Totéž platí i pro Vaše nehty a zuby. Zkuste namočit malý, navlhčený štěteček do jedlé sody a vyčistit zažloutlé nehty. To samé udělejte s vlhkým kartáčkem na zuby, poté opláchněte a podívejte se na svůj bělejší úsměv.

Léčba akné: Ideální pro každého, kdo zjistí, že se mu na tváři nečekaně objevil nepříjemný pupínek. Vytvořte pastu z jedlé sody a vody a naneste na problematické místo, nechte působit přes noc.

Zdroj(e) informací a obrázků: Hello Natural, Health Perch