7 triků pro focení s chytrým telefonem

V dnešní době si mobilní telefony nevybíráme jen na základě jejich telefonovacích a psacích schopností, ale dáváme důraz i na kvalitní fotoaparát.

V našem magazínu jsme vám již představili mobilní telefon, který zvládne fotit na téměř profesionální úrovni. Ale co když vlastníte chytrý telefon střední třídy, lze s i takovým pořídit zajímavé fotografie?

Server COOPH (The Cooperative of Photography) tvoří komunita fotografů, která nepravidelně připravuje pro své fanoušky zajímavá videa jsou plná triků na fotografování i pro ty, kteří nemají zrovna umělecké sklony, ale rádi by pořídili kvalitní a zajímavé fotografie. Jednoduché návody shlédne třeba i několik milionů lidí, kteří vlastní nejrůznější smartphony.

Teleportace

Budete potřebovat: osoba č.1 (fotograf), osoba č.2 (objekt), zajímavé prostředí

Panoramatické funkce dnes najdete ve většině chytrých telefonů, díky nic se dá dokonce i kouzlit a být v jednu chvíli na více místech. Trik spočívá v tom, že zatímco fotograf pomalu otáčí telefonem, aby zdokumentoval panorama, objekt pobíhá kolem dokola a tím si vlastně zajišťuje čas pro teleportaci.

teleportace

Nuda v autě

Budete potřebovat: osoba č.1 (řidič), osoba č.2 (fotograf), automobil

Jestli se nudíte při jízdě v autě, jistě vás uchvátí panoramatické fotografie, tvořené přímo za jízdy v autě. Co vznikne? No, to musíte vyzkoušet sami.

nuda

Zoom

Budete potřebovat: osoba č.1 (fotograf), dalekohled

Některé památky prostě nejdou fotit zblízka a zoom na telefonu způsobí, že fotky vypadají jako dílo od nějakého amatérského malíře. Díky čočce dalekohledu vytvoříte nejen zajímavý efekt kruhu, ale také docílíte požadovaného zvětšení foceného objektu.

zoom

Makro

Budete potřebovat: osoba č.1 (fotograf), sklenice, voda, brčko

Pro zvětšovací efekt nepotřebujete nic jiného než kapku vody, a to doslova. Stačí kápnout opravdu malé množství vody na čočku fotoaparátu a můžete pohodlně a detailně fotit i malé hmyzáčky.

makro

Reflektor

Budete potřebovat: osoba č.1 (fotograf), osoba č.2 (objekt), karimatka s aluminiovou fólií

Špatné světlo vrhá (jak jinak) i špatné světlo na naše fotografie. Jenže když si vezme na pomoc karimatku s trochou lesklého kovu, nebudeme už potřebovat žádné další světlo kromě toho denního.

reflektor

Stativ

Budete potřebovat: osoba č.1 (fotograf + objekt), materiál (lepenka) a nástroje na výrobu jednoduchého stativu, sluchátka (iPhone)

Tento trik ocení zejména uživatelé iPhonu, protože pomocí doma vyrobeného stativu se dvěma možnými polohami mobilního telefonu a díky
sluchátkům mohou pohodlně fotit selfíčka do vzdálenosti cca jednoho metru.

stativ

Pod vodou

Budete potřebovat: osoba č.1 (fotograf), objekt, sklenice, sluchátka (iPhone)

Další trik pro uživatele iPhonu, kteří tímto jednoduchým způsobem mohou pořizovat fotografie dokonce pod vodou.

pod vodou

Zdroj(e) informací a obrázků: cooph, scoopla, youtube