Jak vybrat vhodné kalibry do vaší dílny? Poradíme vám!

Jednoduchost a rychlost použití. Přesně tím se mohou pochlubit kalibry, které mimo jiné patří mezi nepostradatelné pomocníky nejen v sériových výrobách. Pokud i vy máte vlastní dílnu, zpozorněte, protože v následujících řádcích vám ukážeme, jak můžete zvýšit její efektivitu a ušetřit spoustu peněz.

Typy kalibrů

Jak na to? Je to jednoduché. Stačí si pořídit kvalitní kalibr šitý na míru vašim potřebám. Na trhu zpravidla najdete čtyři druhy:

  • Válečkové kalibry – slouží ke kontrole vnitřního průměru válcovitého otvoru. Využít je můžete jak jednostranně, tak oboustranně. Oboustranné nabízí svým majitelům ještě možnost zkontrolovat i „zmetkový“ výrobek.
  • Závitové kalibry – jsou navrženy tak, aby odhalily jakékoliv odchylky v rozměrech závitů. Přijdou vhod především pro kontrolu vnějších, ale také vnitřních závitů. Pořídíte je v různých velikostech odpovídajících standardům běžně používaným ve strojírenství. S jejich pomocí lze snadno určit střední průměr i virtuální střední průměr závitu. Pro ještě větší flexibilitu můžete využít nastavovací kroužky, které jsou dostupné v různých velikostech.
  • Třmenové kalibry – používají se k ověření vnějších rozměrů, obvykle hřídelů nebo podobných válcových dílů. Kvalitní třmenový kalibr by měl umožňovat, aby se hřídel hladce vešla na dobrou stranu, zatímco na zmetkové straně by neměl projít. Tímto způsobem lze snadno zkontrolovat celkový vnější rozměr daného výrobku a zjistit, jestli je v souladu s požadovanými rozměry.
  • Měřící kroužky – slouží ke kalibraci vnějších závitů.

Kde je pořídit?

Kalibry jsou velice důležitou součástí každého strojírenského podniku, ale i menších dílen. Pokud tedy chcete i vy zajistit maximální kvalitu vašich výrobků a zároveň snížit ztráty, zamiřte na e-shop Meridla.cz. Právě tady totiž najdete široké spektrum kvalitních kalibrů, včetně dalšího zboží. Pořídit si tu můžete například digitální mikrometry (https://www.meridla.cz/kategorie/mikrometry/), úhloměry, výškoměry a další užitečné pomocníky.

Vše navíc za příznivou cenu a s bleskově rychlým dodáním. Většina zboží je totiž expedována už do 24 hodin od objednávky, takže vaši zásilku budete mít v ruce prakticky během několika hodin.