Jak vznikají šperky s perlami a tajemství náramku se stromem života

Perly patří mezi nejstarší drahokamy používané při výrobě šperků. Ostatně není se čemu divit, protože jsou zahaleny tajemstvím a jsou charakteristické jedinečným původem. Zkrátka vás nepřekvapí, že jsou perly ve šperkařství nenahraditelným prvkem. 

Perla vzniká v reakci měkkýšů, především mušlí, na cizí těleso, které se dostane dovnitř jejich těla. Funguje to tedy tak, že mušle začne cizí těleso obalovat vrstvami perleti, což je látka tvořící i vnitřní část ulity. Postupem času se z cizího tělesa stane perla, ovšem proces může trvat i několik let. Výsledkem však je drahokam, který může mít různé barvy i tvary.

Perly ve špercích

Od nepaměti byly perly symboly bohatství, moci a krásy. Královny, princezny i vysoce postavené ženy je nosily jako znak svého statusu. V současné moderní době jsou perly dostupnější, a tak si můžete koupit i vy třeba náušnice s perlami, kterými ozvláštníte každodenní outfit.

Náhrdelníky, náušnice, prsteny, ba dokonce i brože s perlami jsou oblíbené pro svou eleganci. Perly je možné kombinovat s různými kovy, ať už se jedná o stříbro, zlato, či platinu. 

Strom života

Strom života je symbol, který se objevuje v mnoha kulturách a náboženstvích takřka po celém světě. Představuje spojení mezi nebem a zemí, mezi duchovním a hmotným světem. Strom života taktéž symbolizuj rodinu, růst a vývoj.

V posledních letech se stal populárním motivem ve šperkařství. Náramky strom života zakoupíte na internetu například v e-shopu Tiniana. S takovým náramkem uděláte radost nejen sobě, ale i někomu blízkému.

Šperky s perlami a stromem života jsou více než jen módní doplňky. Skrývají v sobě tajemství přírody, historii a kulturu. Ať už si vyberete jednoduché perlové náušnice, nebo náramek se stromem života, můžete si být jisti, že budete nosit kousek magie stále s sebou.