Hifi systémy – hračky pro velký kluky

hifi

Po chytrých telefonech jsou hifi soustavy druhou nejoblíbenější hračkou všech mužů. A zdaleka nestačí, že se z nich ozývá kvalitní zvuk. Musí mít spoustu dalších užitečných funkcí, aby dotyčný vůbec zauvažoval nad jejich nákupem. Proč je tak těžké sehnat správný model?

Co všechno musí umět hifi

Vybrat správné hifi audio je nelehký úkol. Musí zajistit perfektní přenos zvuku, příjemný poslech, odbourat všechny hluky a šum, aby byl výsledek prostě dokonalý. Samozřejmě musí umět přehrát různé formáty: MP3, WMA, AAC, FLAC 192/24, WAV 192/24, AIFF 192/24, ALAC a to s vysokou kvalitou přenosu zvuku. Dobré hifi systémy dokáží přehrávat z USB i z CD a využívají funkci Bluetooth. K tomu připočítejte ještě dobrý tuner pro radiové vysílání a máte všeobecnou představu o tom, jak by taková průměrná hifi souprava měla vypadat.

Nejnovější multimediální systémy

O level lepší multimediální systémy můžete ovládat pomocí chytrých telefonů a mají řadu dalších funkcí, jako je například podpora AirPlay, Spotify nebo Last.fm. Takové systémy mají nejen linkový analogový a digitální optický vstup, ale navíc i vstup Ethernetový a USB. Dnes už jsou dostupné přehrávače s Wi – Fi připojením, takže můžete poslouchat internetové rádio přes službu tuner, stejně tak můžete přehrávat přímo z iPodu nebo iPhonu.

Co nového u televizorů

Pomyslnou třetí příčku oblíbenosti technických hraček představují televizory. Zatímco donedávna bylo největší dilema při výběru televize, jestli bude lepší LED nebo LCD a kolik palců měří úhlopříčka, dnes se přidávají další důležitá kritéria. Současné televizory musí mít ultra HD rozlišení, operační systém, vestavěnou Wi – Fi, webový prohlížeč, možnost nahrávání na USB. Bez funkcí jako Smart TV, DLNA, EPG, HBB TV či indexu zpracování obrazu se žádnému muži do nákupu takového televizoru ani nechce.

Ani se nechce věřit, že je taková elektronika běžně k dostání. Ale je. Zkuste internetový obchod MELODIE a budete překvapeni, co všechno si dnes v oblasti audio, video nebo hifi můžete koupit.