Čtyři druhy pojistek, které vás ochrání na cestě mimo ČR

Každý výlet mimo Českou republiku je tak trochu rizikem. Nikdy nevíte, co vám osud na cestách připraví. Mohou to být žaludeční potíže, v horším případě úraz a vy náhle budete potřebovat lékařskou péči. Kromě toho se lehce stane, že poškodíte cizí věc, ztratí se vám zavazadla apod. Podívejte se na seznam pojištění, které se vyplatí „přibalit“. Ušetří vám mnoho starostí…

1. Klasické cestovní pojištění 

Nikdy nesmíte vyrazit, aniž by vám dělalo společnost klasické pojištění na zahraniční cesty. Funguje jako ochrana v případě, když budete potřebovat lékařskou péči. Je výhodou, že se v případě potíží spojíte s asistenční službou, a ta vám poradí, jak se chovat. Pokrývá nejen náklady na léčbu, ale i převoz do lékařského zařízení, pobyt druhé osoby v nemocnici či transport zpět do ČR. Co se týče ceny cestovního pojištění, zaplatíte cca 20 Kč za den.

úrazové pojištění

2. Úrazová pojistka 

Budete-li na vaší cestě vykonávat sportovní aktivitu, ujistěte se, v jaké skupině se daný sport nachází. Je-li zařazen do některé z rizikových skupin, je třeba se připojistit.

3. Odpovědnost 

V běžném životě i na cestách se vám bude hodit pojištění odpovědnosti. Pomůže v situacích, kdy cizí osobě způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. Platí se za něj jen několik set korun ročně. Jak přesně funguje? Principy jsou dobře popsány například zde.

4. Zavazadla 

Pojištění zavazadel je tu od toho, aby vás krylo v případě, kdy dojde ke ztrátě, poškození, zpoždění či zničení vašich zavazadel. Aby došlo k plnění, je vždy důležité věc řešit na místě s přepravcem – tedy například na letišti. Pokud vás limituje jazyková bariéra, zavolejte na asistenční službu, operátoři vám ihned pomohou.

pojištění zavazadel

Kde koupit výhodně? 

Atraktivní tarify cestovního pojištění nabízí aktuálně pojišťovna Ergo. Nabízí i kompletní pojistku – tedy pojištění cestovní, úrazové, odpovědnosti a zavazadel v jednom. Výhodou je, že vše vyřídíte kdykoliv pohodlně online.