Oslavy v karnevalovém stylu

kostýmy na maškarní

Když mi dcera oznámila, že její kamarádka Eliška slaví šestnácté narozeniny, nechalo mne to celkem chladnou. Koupí se originální dárky, zajde se do květinářství pro růže a do papírnictví pro srdečné blahopřání. Žádné extra vzrušení. Překvapení však na sebe nedalo dlouho čekat. Oslava se chystá ve velkém stylu! Nebudou chybět ani karnevalové kostýmy.

Bláznivé masky a pubertální krásky

Brzy se na dceřině tváři objevil ten nejúžasnější škemravý výraz: „Mami, že něco vymyslíš? Hlavně to musí být pořádná bomba, nechci žádnou trapárnu!“ Jasně! Kdo by váhal. Moderní žena nemá nic jiného na práci, než se zaobírat špičkovými převleky. Musí si současná mládež vymýšlet samé ptákoviny? Úplně by stačila zcela normální sešlost u stolu s dortem. Nechyběla by hudba na plné pecky a zábava by se pěkně rozvinula. Nakonec jsem souhlasila, něco vymyslím. Předem vím, že nesmí jít o kočku, protože tu si zabrala Iveta, a v psím kožichu přijde Markéta od sousedů. A princezny už dávno vyšly z módy!

Odvážné myšlenky na perfektní masky

Stačí trocha fantazie a napadají mne různé fígle na výrazné oblečení. Na druhou stranu, tlačí mne čas. Nezbývají mi dva týdny na ušití a doladění detailů. Musím sebou hodit, jinak se sobotní mejdan stane dceřiným navždy ztraceným černým dnem. Nakonec mne napadá projít kostýmy na maškarní. Jde o nevysychající studnu inspirace. Objednávám odvážnou fialovou čarodějku. Připravuji další doplňky, díky nimž se stane z koupeného zboží zcela ojedinělý model. Vypadá strašidelně, temně, ale současně dost svůdně.

Už se těším, jak se moje milovaná slečinka stane upíří královnou. Upíři se teenagerům stále líbí, nejspíše nikdy neztratí svou nesmrtelnou popularitu. Však dovedou sát krev stejně dobře jako některé děti svým rodičům. Budu doufat, že tentokrát zůstane můj krevní oběh zcela bez poškození.