Oblečte se do teplého pánského kabátu

pánský kabát

Říká se, že šaty dělají člověka. Jenomže pravdou je, že lepší je chodit v neznačkovém oblečení, ale mít co do pusy, než dát za ologované hadry poslední pětník, a potom v něm mrznout pod mostem. Ano, je to sice extrémní příklad, ale vám se nestalo, že jste někdy šli do obchodu, líbily se vám tam například nějaké super džíny, ale když jste se podívali na cedulku s cenou, přišli jste na to, že už se vám zase tolik nelíbí?

Proč tomu tak vlastně je, že oblečení, které má stejnou funkci a vlastnosti, najdete na trhu za cenu třeba i o tisíce odlišnou? Takovou otázku byste si měli položit i v případě, že si chcete koupit nějaký pánský kabát, který v současnosti spadá do velmi oblíbené kategorie. Pánské kabáty jsou elegantní a tomu, kdo je nosí, propůjčují vzhled šviháka. A tak v čem je rozdíl, když na ramínku v obchodě najdete pánský kabát za 800 Kč a 2 500 Kč?

Kvalita materiálu

Když potřebujete pánský kabát přímo na zimní období, určitě byste neměli uvažovat nad nejlevnějším modelem. Rozdíl poznáte především v kvalitě a druhu materiálu, ze kterého jsou pánské kabáty udělané.

V kabátu od vietnamců na rohu by vám klidně mohly umrznout kulky, naproti tomu v kašmírovém nebo v kabátu z pravé bavlny vám bude pěkně teplíčko. Odlišné budou také vlastnosti, jako jsou nepromokavost a neprofouknutelnost.

Kvalita střihu

Aby pánský kabát vypadal dobře, musí být také dobře ušitý. Levnější modely vám mohou například odstávat na zadku, škrtit vás v podpaží nebo na vás držet jako korzet. Pokud nechcete pokaždé, kdy vyrážíte ven, bojovat se svým kabátem nebo si nejste jistí, jestli byste vůbec takový souboj vyhráli, kupte si kabát za víc peněz, který vám ale dobře padne. Rozdíl opravdu poznáte.

Moc pěkné střihy mají i dámské kabáty. Rozhodně se na nějaký mrkněte a popřemýšlejte o tom, zda přítelkyni dáte pěkný dárek!

Kvalita vašeho pohodlí

Chcete, aby vám v zimě nemrzla stehna? Potřebujete víc látky, za kterou dáte také více peněz. Chtěli byste zateplený kabát s kožešinkou uvnitř? Dáte za to víc, než za obyčejnou „plastovou“ výplň. Využijete velký počet kapes? Tak si za ně také zaplaťte. Za cokoliv, co chcete v podstatě od svého kabátu „navíc“, za to si musíte také zaplatit, takže rozdíl v ceně může spočívat také ve vašem pohodlí.