Oslavte jméno stylově – medailí se jménem

Málokteří rodiče nevybírají svému dítěti pečlivě jeho jméno. Někdy je v rodině tradice, jak dítě pojmenovat. Jindy si uvědomujeme, jak nás dokáže jméno celý život ovlivňovat, a proto pro dítě hledáme takové, které mu pomůže uspět. Jméno je rovněž obvykle první slovo, které naše dítě slyší. Je proto dobré jej náležitě oslavovat. Nejen pravidelným slavením svátku, ale třeba i různými dárky se jménem k jiným příležitostem.

Jméno je v každé kultuře spojeno se symbolikou či historií. I v české kultuře má zvláštní místo. Symbolizuje nejen naši jedinečnost a příslušnost k národu bohatému na tradice i slavné osobnosti z historie či třeba z oblasti umění. Česká jména v sobě nesou kus historie i příběhy našich předků.

Dar se jménem je darem s osobním příběhem

Významným způsobem, jak oslavit unikátnost českého jména, je dukát Pražské mincovny se jménem. Tyto zlaté nebo stříbrné medaile jsou hodnotným dárkem k mnoha příležitostem. Věnováním medaile se jménem můžete třeba navázat na historii, kdy se novorozenci dával do kolébky zlatý dukát. Hodí se však i jako dárek k svátku oslavence, k narozeninám i k mnoha dalším příležitostem. 

Dárek s hodnotou

Zlaté medaile se jménem mají i zajímavou hodnotu. A jelikož roste cena zlata, roste i hodnota zlatého dárku. Proto je vhodné jej věnovat třeba k promocím, při ukončení studia, k významným jubileím i například k padesátinám.

Na webu Ceska-jmena.cz je možné objednat nejen zlaté medaile s českými jmény, ale také ty, na kterých je na přání vyryto jméno i příjmení. Taková medaile s vlastním jménem a příjmením se stává osobním darem s trvalou hodnotou.

Více než jen dar

Zlaté a stříbrné tolary, které svou váhou, ryzostí i leskem převyšují běžné medaile, nacházejí své uplatnění i jako reprezentativní a ceremoniální dary. Města a obce je věnují čestným a zasloužilým občanům, firmy je používají jako ocenění pro klíčové pracovníky. V těchto medailích se odráží uznání výjimečnosti jednotlivce i jeho přínosu komunitě či organizaci. Zkuste to i u vás. Tento hodnotný dar bude tím, na který bude pyšný ten, kdo jej dává, i obdarovaný.