Proč jsou barf pamlsky tak oblíbené?

Páníčci mají většinou tendence svého psího miláčka rozmazlovat a dopřát mu to nejlepší. Díky správnému stravování udrží psa v dobré kondici a prodlouží mu život. Jednou z cest, která je pro zdraví psa tou pravou, je barf stravování.

O co se jedná?

Barf strava by se dala přeložit jako krmení masem. Jde o to, že na rozdíl od granulí přizpůsobíte rozmanité složení stravy individuálním potřebám vašeho pejska. Syrová strava umožňuje pružně reagovat na zvýšený výkon psa i další změny v jeho životě. Zažívací systém psa je pro tzv. barfování mnohem lépe přizpůsoben, masová strava je pro něho přirozená. Velmi zajímavá je též informace, že maso psí mazlíčci stráví během 24 hodin. Granule žaludek zpracovává až 3 dny.

Kde nakoupit?

Specialistou jak na psí, tak na kočičí zdravé barf pamlsky z kvalitního masa a vnitřností je firma LyoPro. Její produkty jsou vyrobeny pouze ze surovin přírodního původu, obsahují až 100 % masa. Jsou proto ideálním doplňkem pro všechny chlupaté mazlíčky, kteří jsou krmeni barf stravou. V každém případě se můžete spolehnout na nutriční vyváženost těchto zdravých pamlsků, neboť obsahují pro zdraví nezbytné bílkoviny, vitamíny a minerály.

Jaký je rozdíl mezi barf pamlsky a těmi běžnými?

U klasických pamlsků, pokud jich čtyřnohým mazlíčkům dopřáváme nadmíru, může hrozit obezita, nadměrná kazivost zubů a další zdravotní obtíže. Obsahují totiž nezdravé konzervanty, barviva a umělé přísady. Místo masa se v nich nacházejí obiloviny. Oproti tomu barf sušené pamlsky, jež neprochází tepelnou úpravou, si díky tomu uchovají vyvážený poměr živin, a to bílkovin, tuků a sacharidů. Navíc je můžete svému chlupatému příteli dopřát v téměř neomezeném množství, protože nepřispívají k nárůstu hmotnosti. V neposlední řadě barf pamlsky pomocí žvýkání čistí chrup, a tím snižují riziko zubního kamene.