Baví vás rukodělná činnost a neustále něco vytváříte? Pak tu pro vás máme nápad, jak rozšířit své umění. Vyzkoušejte křišťálovou pryskyřici, s jejíž pomocí lze vyrábět různé drobné předměty. Jak se s ní pracuje?
Jak se připravuje křišťálová pryskyřice
Vedle zajímavé FIMO hmoty tu máme pro kreativce také něco dalšího – křišťálová pryskyřice se určitě stane oblíbeným materiálem pro tvorbu šperků, klíčenek, přívěsků a různých bytových dekorací. Naučit se s ní pracovat není příliš složité, je třeba zachovat postup při její přípravě a zejména dodržovat i bezpečnost při práci s hmotou, která může dráždit sliznice. Ideální je chránit se rouškou. Dále vám poslouží dřevěné nebo plastové náčiní (kelímky, lžičky, špejle) pro míchání hmoty, abyste ho po skončení práce mohli vyhodit.
Pryskyřici lze i barvit
Pak už postupujete podle návodu na obalu, kdy mícháte společně dané díly pryskyřice a tvrdidla. Nikdy ale směs nešlehejte, protože by se v ní vytvořily bublinky. Pokud už vzniknou, stačí je propíchnout párátkem. Výsledná hmota bude průhledná a jde krásně nabarvit použitím glitrů, třpytek nebo vitrážové barvy na sklo. Působivá je i křišťálová pryskyřice s glazurovým efektem, která je o něco hustší než ostatní druhy a po zaschnutí vytváří 3D efekt.
Výrobky z pryskyřice
Pro odlévání drobných předmětů z křišťálové pryskyřice imitující sklo se obvykle používají různé komponenty – lůžka. Mohou být i ze silikonu. Fantazii se přitom meze nekladou a záleží na každém výtvarníkovi, jaké bude mít nápady. Pro inspiraci uvádíme, že do ohebné pryskyřice lze zalít také fotografie nebo květiny, a vytvořit tak zajímavý dárek pro své blízké a přátele. Výrobky z pryskyřice vypadají velice dobře, ať už se jedná o šperk nebo dekoraci do bytu.