Jak si udržet přátelé

Přátelé jsou pro život důležití. Sociální interakce je něco jiného, než dlouhotrvající přátelství. V životě však přichází situace, kdy je můžeme ztratit nebo jednoduše dojde k odcizení a často to bývá i díky vzdálenosti.

Pryč jsou doby, kdy jste se denně setkávali se svými kamarády ve škole a měli tak k sobě blízko nejen věkově, tématicky, ale zpravidla jste byli i z jednoho města nebo blízké vesnice.

Co dělat ale proto, aby jste si i v dospělosti udrželi přátelé?

1. Buďte upřímní

Přátelé ocení, když jim budete upřímní. Řekněte jim, co cítíte, a nebojte se být sám sebou. Pokud budete skrývat své pocity, přátelé to poznají a začnou se vás bát.

2. Buďte přátelští

Přátelé ocení, když jim budete věnovat čas a pozornost. Věnujte se jim a naslouchejte jim. Pokud budete ignorovat jejich potřeby, přátelé odejdou.

3. Buďte tolerantní

Přátelé ocení, když jim budete tolerovat jejich názory a chování. Pokud budete na ně křičet a urážet je, přátelé se od vás odvrátí.

TIP: Pokud jde o získávání nových přátel nebo seznámení, tak doporučujeme seznamu TadyJsem.cz

4. Buďte podporující

Přátelé ocení, když jim budete podporovat jejich sny a cíle. Pokud je budete odrazovat, přátelé se od vás odvrátí.

5. Buďte loajální

Přátelé ocení, když jim budete loajální. Pokud je budete podvádět a zradíte je, přátelé se od vás odvrátí.

6. Buďte přátelští k jejich přátelům

Přátelé ocení, když jim budete přátelští k jejich přátelům. Pokud je budete urážet a šikanovat, přátelé se od vás odvrátí.

7. Buďte připraveni pomáhat

Přátelé ocení, když jim budete pomáhat. Pokud je budete ignorovat a nebudete jim nic nabízet, přátelé odejdou.

8. Buďte pozitivní

Přátelé ocení, když jim budete pozitivní. Pokud jim budete nadávat a říkat jim, že nic nedokážou, přátelé se od vás odvrátí.