Elektronické cigarety mají oproti klasice mnoho výhod

Kouření škodí zdraví, což je poučka, kterou zná každý malý školák. I přesto se stále najde obrovské množství jedinců, kteří na inhalaci tabákových výrobků nedají dopustit. 

Přitom už na trhu existuje nějaký ten pátek produkt, který dokáže dodat velmi podobné požitky, avšak bez velkého dopadu na zdraví – elektronické cigarety.

Nula procent dehtu

Největším problémem cigaret je hoření. Když totiž hoří tabák, uvolňuje se do ovzduší nejen nikotin, kvůli kterému se v podstatě kouří, ale i jiné, mnohem nebezpečnější toxické látky, jako jsou například dehet či benzen. Proces hoření nejde u klasických cigaret z logiky věci nijak obejít. Elektronická alternativa je na tom ovšem trochu jinak.

E-cigarety nepoužívají žádný tabák, který by se musel zapalovat, ale speciální náplně, jež se pouze zahřívají. Během tohoto procesu však žádný benzen, dehet ani jiné toxiny vznikat nemohou. Vapování je tudíž mnohem zdravější než kouření.

Prostorů pro kuřáky ubývá

Ještě docela nedávno měli kuřáci na růžích ustláno. Cigarety stály pakatel a kouřit se dalo prakticky všude. Doba se však změnila. Dnes již není možné kouřit v hospodách, na zastávkách ani v zoologických zahradách.

Pokud jde však o vapování, je na tom zcela opačně. Ani elektronické cigarety samozřejmě nejde zapnout, kdekoliv nás napadne, avšak v hospodách, na zastávkách či v zoo je vapování povoleno. 

Jednorázové alternativy

Přejít na elektronické cigarety je tudíž pro kuřáka, který se nechce těžce zbavovat své nikotinové závislosti, tou nejlepší možností. Ne každému se ovšem chce kupovat drahé zařízení, respektive příchutě.

Toto řeší jednorázová elektronická cigareta Elf bar, jež je plnohodnotnou alternativou balíčku běžných cigaret, a to jak po finanční stránce, tak i co se množství potáhnutí týče. Po spotřebování náplně se elektronická cigareta Elf bar prostě vyhodí a koupí se nová.