Vyplatí se solární panely v našich podmínkách?

Domácí solární elektrárny rozdělují lidi na dva tábory. První půlka na ně nedá dopustit a už dávno si užívá výrazné roční úspory, zatímco druhá skupina tuto technologii naprosto odmítá. V dnešní době je přitom naprosto jasně dokázáno, kolik peněz díky nim zvládne průměrná rodina ušetřit. Budete překvapení. 

Rychlá a snadná instalace 

Pokud patříte mezi zručné elektrikáře, nejspíše vás láká fotovoltaika svépomocí. Takový přístup sice dokáže ušetřit finance, protože se vyhnete placení řemeslníků, ale zároveň s sebou přináší i spoustu rizik. Přesně proto si raději vždy nechte vše nainstalovat od opravdových specialistů. Jedině ti zajistí dlouhodobou životnost a stoprocentní funkčnost celé konstrukce. 

Opravdu rychlý a jednoduchý proces zajišťuje vyhlášená společnost s webovými stránkami instalace solárních panelů Praha. Zmínění odborníci vám pomohou s procesem výběru, montáže, zapojení i výsledného získání zajímavých dotací. Nyní ale k samotné výši úspor, která vás zaručeně zajímá. 

Desítky tisíc korun 

Představte si běžnou českou domácnost s rodinným domem o užitné ploše 150 metrů čtverečních. Dva dospělí a dvě děti spotřebují ročně okolo 7 MWh. V případě vlastnictví fotovoltaiky od společnosti Alba Energy (konkrétně 14 panelů) dokáže daná rodina ušetřit více než 44 000 Kč. Samotná cena realizace vychází na 244 000 Kč (po odečtení dotace z programu Nová zelená úsporám). Návratnost si zajisté spočítáte sami. 

Spousta lidí se obává složitých stavebních prací, dlouhého čekání a celé řady dalších komplikací. To v dnešní době už dávno neplatí. Zahájíte-li spolupráci se zmíněnou firmou, budete mít hotovo během několika týdnů, a to bez hnutí prstem. Nejdříve se však podívejte na internetové stránky pod vloženými odkazy a prohlédněte si všechny důležité informace.