Příprava espressa pomocí kávovaru krok za krokem

Milovníci kávy si den bez silného espressa ani neumí představit. Naučíme vás jeho přípravu pomocí pravidelně servisovaného kávovaru.

Připravte si lahodné espresso v teple domova

About Coffee: Espresso je tou nejčistší esencí, kterou z kávy můžete získat. Při jeho přípravě se nepoužívá žádné mléko ani cukr. V malém šálku o objemu 30 ml najdete zaručeně intenzivní kávový zážitek. Přečtěte si, jak si připravit v teple domova své oblíbené espresso. Co je k tomu potřeba?

Kvalitní zrna, správné mletí a použití kvalitního kávovaru 

Porce kávy pro přípravu espressa váží 7 – 9 g. Vždy záleží na správném mletí. Příliš nahrubo mletá káva rychle propustí vodu a výsledkem bude espresso slabé chuti. Naopak jemně mletá zrna způsobí hořkou chuť a tmavou cremu. 

Dalším důležitým kritériem při přípravě espressa je teplota vody. Ta by se měla pohybovat v rozmezí od 91 – 93 °C. Teplejší voda může zrnka kávy spálit a výsledkem bude hořká chuť s nepříjemnou vůní. Tlak vody má být 9 barů. Nezapomeňte šálek před jeho použitím předehřát. 

Extrakce 

Extrakce by neměla přesáhnout dobu půl minuty. Tuto délku už necháme na vás. Pokud máte rádi silnou kávu, není důvod, proč byste nemohli své espresso nechat louhovat trochu déle. Kromě těchto parametrů má vliv na přípravu kávy také pravidelný servis kávovaru. Pokud je váš kávovar po záruce, dopřejte mu pravidelný servis každé 1 – 2 roky. Kávovar se vám odvděčí dlouhou životností a lahodnou kávou -každý den. 

Co obsahuje servis kávovarů?

Servis kávovarů prováděný našimi proškolenými techniky zahrnuje kompletní odvápnění a čištění celého přístroje, seřízení mlýnku, čištění difuzoru od kávové sedliny a oleje. Nakonec uděláme kontrolu tlaku těsnosti vodní soustavy. Kávovar si u vás v Plzni a okolí vyzvedneme zdarma, ze vzdálenějších míst nám jej stačí poslat kurýrem.

Zajišťujeme také pozáruční opravy kávovarů. V takovém případě váš kávovar napojíme zdarma na diagnostiku a po zjištění závad vás budeme i s cenovou kalkulací informovat o stavu přístroje. Je pouze na vás, zda si u nás kávovar necháte opravit, nebo vám jej v původním stavu vrátíme zpět. Pokud se váš model již nevyplatí opravovat nebo chcete vyměnit svůj stávající kávovar za výkonnější, podívat se můžete na naši výhodnou nabídku repasovaných či zánovních kávovarů.