Terasa a péče o ni – základem je kvalitní příslušenství

Moderní terasu si dnes už může dovolit každý. Je to především díky široké nabídce materiálů a doplňků pro bezpečnou stavbu. Dřevěná terasa je skvělou volbou pro každého, kdo si ji chce svépomocí postavit, eventuálně by si ji rád udržoval stále v dobré kondici. Dřevěnou terasu volí samozřejmě ti, komu je blízká příroda a přírodní materiály. V případě dřeva je však potřeba kvalitní a pravidelná péče a stejně tak myslet na špičkové příslušenství během výstavby.

Praktické distanční podložky

O delší životnost vaší terasy se zaslouží i distanční terasové podložky. Ty jsou navrženy tak, aby zamezily kontaktu dřeva se dřevem v místech, kde obvykle terasa hnije. Podložky vytvoří mezeru, díky níž odtéká voda a dřevo tak rychleji schne. Další nespornou výhodou distančních podložek jsou usnadnění montáže a vylepšená ventilace. Cena distančních podložek je nízká, takže nákup nezatíží váš rozpočet. Podle metrů čtverečních terasové plochy pak počítejte vždy patnáct kusů podložek na jeden metr čtvereční. Spolu s podložkami se vyplatí koupit rovnou též kvalitní vruty. Jestliže potřebujete poradit s výběrem materiálů, eventuálně se dopočítat finální kalkulace, pak vyzkoušejte online výpočet materiálu včetně praktických příkladů.

Pravidelná ochrana pomocí oleje

Při výstavbě terasy upotřebíte i další vybavení. Nápomocné vám budou rektifikační terče, jejichž hlavní benefity oceníte, pokud nemáte zcela rovný povrch pro výstavbu terasy. Tyto terče jsou rozděleny podle využití, z pohodlí domova pořídíte terče pod dřevěnou terasu, dlažbu i terče se samonivelační hlavou. Jakmile máte postaveno, můžete si užívat komfortního posezení na terase, eventuálně nechat děti dovádět na opracovaných prknech. Ovšem nezapomínejte, že terasová prkna si zaslouží důslednou péči v podobě kvalitní povrchové úpravy. V nabídce jsou oleje bezbarvé i oblíbené odstíny hnědé. Pro perfektní ochranu dřeva jej natřete ze všech stran, ať zamezíte nechtěnému šedivému povrchu.