Tapety, kam se podíváš

Výzdoba interiéru je záležitostí každého z nás. Je otázkou vkusu, ale také módních trendů. Někdo na ně dá, někdo ne, ale stejně jako v oblasti oblékání i vzhled interiéru podléhá moderním trendům. Dříve se hodně využívala malba, stěny byly bílé, používaly se vzorované válečky a později také celé barevné stěny. Před malbou patřily stěny tapetám. V době totality neblaze prosluly tapety svými vzory i barvami. Těch se ale nyní skutečně bát nemusíte. Moderní tapety jsou barevné a také vzory můžete vybírat nejen květinové, takže se vám jen tak neokoukají.

Pravidla výběru barev a velikosti vzorů jsou poměrně jednoduchá. Nejdůležitější je vybírat takovou tapetu, se kterou se budete cítit dobře a která zapadne do celkového konceptu místnosti. Chcete-li pokoj ladit do námořnického stylu, zvolte pruhovanou tapetu na zeď, má-li být pokoj v duchu amazonského pralesa, zvolte tapetu odpovídající danému tématu. Tapety mohou být s opakujícím se vzorem, které lze použít na celou stěnu či celý interiér. Skvěle vypadají také fototapety, které pomáhají vytvořit realistickou představu vašeho vysněného místa.

Vyberte si, kde se chcete ve vašem obývacím pokoji, pracovně či ložnici ocitnout, a podle toho vybírejte tapetu. Záleží pouze na vás, zda si vyberete tapetu se západem slunce, pohledem na mrakodrapy New Yorku, nebo sporťák přijíždějící z dáli. Fototapety můžete využít zejména v obývacím pokoji, kde nevadí křiklavější motivy s výraznými barvami. Do ložnice můžete fototapety použít také, jen zřejmě zvolíte poněkud umírněnější barvy. K navození relaxační atmosféry skvěle poslouží některý ze skandinávských vzorů, které jsou moderní, často geometrické a v pastelových barvách. Pro romantické duše jsou k dostání zámecké tapety, záleží pouze na vašem vkusu. Tapety lze využít i k oživení chodby, speciální tapety najdou své uplatnění v kuchyni a vhodnými vzory vyzdobíte také dětský pokoj.