Prodej přírodního kamene

obkladový materiál

Přírodní kámen patří mezi klasické materiály, které se navzdory proměnám módy i architektury stále objevují v řešení konstrukce, venkovních prvků, pochozích a příjezdových cest i v návrzích interiéru. Originální barva, variabilní struktura a mimořádná odolnost a stálost řadí přírodní kámen mezi nejlepší možné stavební materiály.

Jedinečná zahrada

S přírodním kamenem se setkáváme nejčastěji v podobě chodníků nebo cest. Kámen si zachovává maximální pevnost i při častém mechanickém zatížení, vyrovnává se s vlhkostí i spádovou vodou, změnami teplot i přímým UV zářením. Neklade téměř žádné nároky na údržbu. Volbou barvy můžete skvěle doplnit vzhled domu i zahradních staveb. Kámen krásně vynikne jako obložení zdí, řeší ploty i zídky.

Krásné a originální interiéry

V interiéru se nejčastěji používá kámen jako obkladový materiál. Krásně působí v kuchyni, kde obklady kombinuje i jako deska pracovního stolu nebo jídelního. Pokud je dominantou obytné místnosti krb, přírodní kámen v obložení krásně naváže na zvolený styl a podtrhne originální řešení. Kámen je vhodný pro namáhané prostory, svou stálostí zaujme i pokládku v chodbách, na verandách, terasách.

Hra barev a struktur

Při sestavování obkladu nebo dlažby můžete využít několik možností. Kámen může převzít podobu pravidelných geometrických tvarů a vytvořit neutrální základ. Živější varianta používá nepravidelné tvary a kombinuje i více odstínů nebo různé druhy kamene. Elegantně působí také mozaiky, prostor je možné opticky rozčlenit zakomponováním pruhů nebo pásků. Přírodní kámen se neustále mění v závislosti na dopadu světla i denní doby. Obložení velkých ploch převezme luxusní vzhled a navodí jedinečnou atmosféru. I drobné doplňky dokážou pozvednout úroveň zahrady, domu i bytu.

Nechte se inspirovat a projděte si některé realizované projekty. Jistě najdete odstín, barvu nebo strukturu, která vás zaujme a kterou byste si dokázali představit i ve vašem domě. Specializovaný prodejce vám ochotně přiblíží vhodné využití konkrétního typu kamene, náročnost jeho usazení, cenu i potřebné množství.