Jaká okna vybrat? Překvapí plast i hliník

plastová okna

Stojíte-li před volbou nových oken, nezajímejte se pouze o tepelně-izolační vlastnosti, ale též další hodnoty, mezi nimiž je rozhodně cena, trvanlivost oken, design či obslužnost. Ať už se rozhodnete pro plastová, hliníková či dřevěná okna, budete překvapeni, jak perfektní izolační a tepelné vlastnosti nabízejí. Úspora energií se výrazně zvýší, protože se zbavíte značných úniků tepla a zvýšíte hodnotu celé nemovitosti. Pro někoho může být rozhodujícím faktorem cena, což je v dnešní době zcela přirozené, a lidé se proto před nákupem informují, jaké jsou finální ceny oken včetně montáže a drobného příslušenství.

Proč investovat do plastových oken?

Klasika, která nestárne a neomrzí – plastová okna se vyrábí z plastových profilů a zdobí drtivou většinu rodinných domů i paneláků. Jsou cenově dostupná v základní variantě a pak už záleží pouze na vás, kolik chcete do nových oken investovat. Plast lze pokrýt speciální odolnou a stálou fólií v dekorech dřeva či jednolitých odstínech barev, čímž se přiblížíte k přírodnímu vzhledu oken i odstínů vhodných do minimalistických novostaveb.

Jenže na trhu nezaostávají ani hliníková okna. Ta se ideálně hodí pro milovníky velkých prosklených ploch a jsou tak jasným tipem pro vzdušné komerční prostory. Hliníková okna od předních výrobců splňují nejvyšší požadavky pro výstavbu a použití u pasivních a nízkoenergetických domů a stejně tak se hodí pro rodinné domy, komerční či bytové prostory.

Nechte si udělat nabídku

Hliník je finančně nákladnější a majitelé domů si jej cení především pro dlouhou životnost a mimořádnou pevnost. Navíc tam, kde dřevo i past selhávají, hliník zcela obstojí, a to i během náročných řešení. Chcete-li vědět přesné ceny plastových a hliníkových oken, neváhejte a nechejte si vypracovat cenovou nabídku. Ta bude detailní a zahrne všechny vedlejší náklady včetně montáže. Okna pak lze vybavit praktickými žaluziemi či jinou stínící technikou.