Česká klasika u vás doma v televizi

Asi každý z nás zažil den, kdy se mu nic nechtělo, člověk by do počasí venku ani psa nevyhnal a nejlepší trávení času bylo pod dekou, s výtečnou čokoládou a fajn filmem. Jestliže vás přepadne splín, chytne vás chuť podívat se na kvalitní výkon herců anebo si jen budete chtít odpočinout u televize, pak pro jednou vyměňte americké komedie a válečné filmy za dobrou českou klasiku. Budete nadšeni nejen hereckým obsazením, zajímavými zápletkami i hravým dějem a nestárnoucími vtipy, které dodnes řada z nás používá.

Prohlédněte si českou databázi filmů

Na internetu najdete přehledný webový archiv Filmový přehled, jenž patří pod Národní filmový archiv a nabízí informace o českých filmech. Filmové databáze mají i jednoduché hledání, kde si sami zvolíte požadovaný žánr či rok výroby filmu. Každý film obsahuje detailní informace včetně hereckého obsazení a režie, popisu obsahu filmu a případně též galerii s fotografiemi přímo z filmu. Internetový Filmový přehled navazuje na časopis vycházející od roku 1939. Tehdy se jednalo o periodikum Filmová kartotéka a obsah byl více méně podobný, jako je tomu dodnes. Díky přehledu jste získali základní informace o jednotlivých titulech i novinky uváděné v kině či nejlépe hodnocené počiny české kinematografie. V roce 1950 se název tištěného měsíčníku změnil na dnešní Filmový přehled, jenž byl po roce 2013 nahrazen modernější formou online archivu. Databáze českých filmů dnes patří mezi využívané webové stránky pro milovníky české klasiky i herce a tvůrce.

Zajímavosti ze světa osobností a společnosti

Dnes vám Filmový přehled nabízí i seznamy osobností se zajímavými údaji a stejně tak kalendář připravovaných projektů. Do databáze sáhněte v případě, že si chcete oživit informace o účinkujících, popřípadě když vás zajímá děj nějakého filmu. Podle hereckého obsazení pak můžete vyhledat i další filmy, eventuálně se soustředit na výrobu filmů podle let. O Filmovém přehledu byste určitě měli vědět, vyplatí se v něm čas od času filtrovat oblíbené žánry i herce.