Rozjeďte se po Česku: tipy na neotřelé památky UNESCO

Česká republika je plná krásných historických památek, z nichž řada je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud jste stále ještě nevyzkoušeli obytnou vestavbu v autě, je načase to změnit. Svůj itinerář zaplňte právě těmito historickými skvosty, které nám mohou ve světě jenom závidět. Co konkrétně bychom neměli minout?

Historické centrum města Telč

Pokud chcete nabýt pocitu, že se kolem vás naprosto zastavil čas, měli byste se vydat do Telče. Zejména historické centrum tohoto českého města patří na seznam světového dědictví UNESCO a je to jedno z nejkrásnějších míst u nás. 

Zmiňované historické centrum se pyšní množstvím barokních a renesančních měšťanských domů, navíc dodnes se svírají obranným systémem rybníků, jenž našel své využití hlavně v minulosti. Obecně zde však zmiňovaná renesance převládá. Město do této podoby bylo přestavěno zhruba v šestnáctém století. 

Praha jako matička všech měst

Nemusí být vaším hlavním cílem, ale může být místem, kde alespoň přespíte nebo se zastavíte na kávu. Řeč je o matičce všech českých měst, o Praze, o které se jen málo ví, že je taktéž zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. 

Co také málokdo ví, tak je to, že město bylo budováno už v desátém století, kdy bylo postaveno hlavně z množství kostelů, paláců a podobných staveb. Proto je dodnes Praha takzvaně stověžatá.

Lednicko-valtický areál pro rodinné dovolené

Během svého cestování v autě po Česku můžete zavítat také do Lednicko-Valtického areálu, který je také skvostem a naším národním dědictvím. Jedná se o místo, ze kterého budou nadšeni naprosto všichni – jak velcí, tak ti malí. Přímo u zámku se totiž rozprostírá nejen krásná zahrada, ale také velké bludiště, ve kterém se děti takzvaně „vyblbnou”.