Letní versus celoroční pneumatiky

univerzální pneumatiky

Bezpečnost na vozovce musí být prioritou každého řidiče, který zodpovídá nejen za svůj život, ale také bezpečí spolucestujících a vozidel, které může ohrozit během jízdy. Proto byste s příchodem zimy měli vyřešit otázku kvalitních pneu tak, aby bylo dodrženo zákonného nařízení, vaše peněženka nezůstala úplně prázdná a cestování autem zůstalo komfortní a bezpečné.

Letní v létě, zimní v zimě

Obecně platí, že letní pneumatiky jsou v zimě mnohem nebezpečnější, než zimní gumy během letní sezóny. Proto jsou rovněž celoroční pneumatiky konstruovány tak, aby se blížily spíše zimním modelům pneu. Celosezónní pneumatiky přitom nabízí mnoho zásadních benefitů, díky nimž patří mezi dobře prodávané a oblíbené mezi řidiči. Zaujmou v první řadě svou cenou, která je pro mnoho majitelů aut rozhodující. Zejména pak pro ty, kteří patří mezi sváteční řidiče nebo auto využívají vyloženě do městského provozu.

Univerzální pneumatiky se sice nemohou vyrovnat zimním prémiovým pneumatikám, jsou ale jasnou volbou pro řidiče s malým počtem ročně ježděných kilometrů. V takovém případě je totiž zcela zbytečné pořizovat dvě sady pneumatik a trávit nekonečné fronty před servisem. Gumy se opotřebovávají sice méně, po čase ale ztrácí své jízdní vlastnosti a funkčnost, což může být v konečném výsledku nebezpečné. Jedna sada celoročních pneumatik vám ušetří nejen čas před servisem, peníze, ale zároveň vás nikdy nepřekvapí nečekaná sněhová nadílka nebo hustý déšť.

Celoroční pneumatiky pro náročné zákazníky

Nezapomínejte, že celosezónní gumy zcela nenahradí zimní pneumatiky, je třeba počítat také s delší brzdnou dráhou. Na druhou stranu jsou nekompromisně kvalitnější a účinnější, než obyčejné letní pneumatiky během zimní sezóny. V zimě vás navíc při policejní kontrole čeká za obuté letní pneu pořádná pokuta. Drže se proto osvědčeného hesla a investujte peníze do kvalitních gum, které vám zaručí bezpečnou a komfortní jízdu, bez starostí, strachu a najděte si dvakrát ročně čas, abyste svému plechovému kamarádovi pořídili nové boty s vynikajícími jízdními vlastnostmi!