Víte, jaké výhody mají DVB-T2 a satelitní antény?

satelitní antény

V posledních několika měsících se v oblasti televizního vysílání mluví především o přechodu na standard DVB-T2. Pokud však nemáte televizor podporující tuto generaci, je nezbytné investovat do set-top boxu či nové antény. V následujících řádcích vám však představíme i možnost přejít na satelitní vysílání.

Přemýšlíte, že investujete do satelitní antény? S parabolou získáte přístup k televizi kdykoliv a kdekoliv, protože jste závislí pouze na přijímači a anténě. Obě části se navíc dají bez problémů přestěhovat.

Výhody satelitního vysílání

Stačí přímý výhled na oblohu a můžete se těšit na kvalitní obraz, a to klidně i v horských oblastech. DVB-T antény v tomto ohledu pokulhávají, protože pokrytí DVB-T2 není tak dobré po celé České republice.

Stejně tak vás potěší, že satelit není závislý na internetu, jak je tomu například u IPTV televize. Jakmile vám vypadne internetové připojení, nejde vám ani IPTV televize, ovšem satelit ano. Výpadky bývají u satelitního vysílání jen výjimečné, především se s problémy setkávají lidé během nepřízně počasí, protože mají parabolu s průměrem 60 centimetrů. Právě z daného důvodu je vhodné investovat alespoň do 80centimetrové paraboly.

Programy jsou ve vysoké kvalitě a pořady či filmy se vysílají v HD kvalitě. Obraz tedy vypadá perfektně i na televizorech s velkou úhlopříčkou. Současně máte na výběr z mnoha filmových a sportovních kanálů.

Nevýhody satelitu

I satelit má určité nevýhody. Jedná se totiž o placenou službu a měsíčně platíte určitou částku satelitnímu operátorovi. Měsíční poplatky se však pohybují v řádu pár stovek korun.

Hledáte anténní zesilovače, satelitní paraboly, DVB-T2 antény a další příslušenství? V takovém případě se obraťte na internetový obchod AME.cz. V nabídce má kromě uvedeného i baterie, akumulátory, díly pro elektroniku a podobně.