Novofundlandský pes se záchranářskými sklony

Umíte si představit, že se někdo topí a zachrání ho pes? Tohle není žádná pohádka, ale skutečnost, kterou v historii například dokládá případ psa se jménem Swansea Jack. Ten v roce 1937 zachránil rovnou sedmadvacet tonoucích lidí.

Pes k dětem i k vodě

Tímto činem se proslavil novofundlandský pes. Roztomilý huňáč s černou dlouhou srstí, který vás pokaždé doslova uhrane svýma hnědýma očima. Vyniká jedinečnou tolerantností a velkou trpělivostí. Stane se dobrým přítelem vašich dětí, protože je miluje a neskrývá své ochranitelské chování k nim. Jeho silná ochranářská povaha se samozřejmě dotýká i dospělých rodinných příslušníků. Vypadá vznešeně, představuje se svou silou a aktivitou. Novofundlandským psům nechybí záchranářský instinkt. Mezi zajímavosti patří, že jejich velké tlapy obsahují plovací blány a jejich promaštěná srst nedovolí proniknout vodě až k velmi husté podsadě. Jejich dlouhé chlupy se při plavání vznášejí na hladině, tím pádem se jich tonoucí může snadno chytit.

Skvělá psí povaha

Novofundlandští psi se vám stanou těmi nejlepšími čtyřnohými přáteli s něžnou duší. Avšak nehodí se každému, protože vyžadují dostatečný prostor, lásku a toleranci. Tento velký pes totiž dost slintá a musíte si udělat dost času na rozčesávání jeho srsti, aby nelínal. Miluje svižné procházky a zrovna tak ocení mnoho jídla. Psí plemena si s sebou nesou i svá negativa, novofundlanďané mají sklony k obezitě, proto dohlížejte na správné dávkování krmiva. Nadváha ubližuje jejich kloubům srdci a jiným orgánům, což se projevuje předčasnou smrtí.

Milují přítomnost dětí, jenže na hraní vždy dohlížejte kvůli jejich mohutnosti, kterou si neuvědomují a mohou nechtěně děti povalit či zavalit. Tento psí obr se nejčastěji vyskytuje v černé a v matně uhlově černé barvě s nádechem do bronzova. Připouštějí se i bílé skvrny na tlapkách, špičce ocasu a na hrudi. Setkáte se i s hnědým nebo černobílým typem.