Jak nejenom na ekzém u koček?

Kočičky jsou milá stvoření, jak ostatně potvrdí většina jejich majitelů. Je dokonce prokázáno, že významně snižují hladinu stresu. Pokud vám zkrátka problémy přelézají přes hlavu, pomazlíte se s kočičkou a bude po starostech.

Tak jednoduché to zřejmě není, ale je pravda, že to jejich vrnění opravdu uklidňuje. Tak jako o každé jiné zvířátko i o kočku je samozřejmě nutné se starat. Jinak ale vypadá pravidelná péče o kočky pobíhající venku a jinak o ty, které žijí v interiéru a na svět hledí maximálně z okna.

Jaké krmivo?

Obě kočky v každém případě vyžadují kvalitní stravu, ideálně v podobě granulí kombinovaných s kvalitními konzervami či kapsičkami. Granule vybírejte s přihlédnutím k věku a aktuálnímu zdravotnímu stavu vaší kočičky. Především koťata vyžadují krmivo určené přímo pro ně. To samé platí na kočky sterilizované či s nějakými zdravotními problémy. Některé nemoci koček je totiž možné zmírnit právě kvalitní stravou.

Odčervování a kočičí tráva

Zdaleka však nejde jen o krmivo. Kočku, která běhá venku, je třeba v pravidelných intervalech odčervovat. Té žijící v bytě byste zase měli dopřát kočičí trávu, která u kočiček funguje jako projímadlo. Tu je možné pěstovat v květináči.

Koupání koček

Různé názory jsou na koupání koček, ke kterému je určitě vhodné přistoupit, když je extrémně znečištěná a zkrátka očistu nezvládne sama. Vždy ale používejte k tomu určený šampon pro kočky. Pokud navíc vašeho čtyřnohého kamaráda trápí svědění, podráždění a jiné kožní problémy, první pomocí může být SKINPET CHLORHEX SHAMPOO 0,5%, který najdete na e-shopu SkinPET.cz.

Veterinární péče

Každá kočka, která se pohybuje ve venkovním prostředí, by rovněž měla být naočkována, a rovněž je na místě zvážit její kastraci. A samozřejmě včas zasáhnout, když ji postihnout nějaké zdravotní potíže. Časté bývají záněty spojivek a kožní nemoci koček, především ekzémy. Vhodné veterinární přípravky je v těchto případech vhodné konzultovat s veterinářem. Doma byste pak měli mít v zásobě několik základních přípravků urgentní péče, především těch na hojení ran.

Jak si poradit s ekzémem

Exém u koček je běžným zdravotním problémem, který může způsobovat vážné nepohodlí a svědění. Při prvních známkách takovýchto kožních problémů je důležité okamžitě reagovat a poskytnout vhodnou péči. Zde vstupuje do hry řada produktů od značky SkinPET, speciálně navržených pro řešení těchto obtíží.

SKINPET CHLORHEX SHAMPOO 0,5% je ideální první pomocí pro kočky trpící svěděním, podrážděním, nebo jinými kožními problémy. Tento šampon nejenže efektivně čistí kožich, ale také pomáhá zmírňovat příznaky exému a podporuje hojení postižených oblastí. Díky svému složení je šetrný k citlivé kožní bariéře koček a pomáhá udržovat jejich srst v dobrém stavu.

Pokud jde o léčbu zánětů, alergií, nebo pro zklidnění podrážděné kůže, SKINPET CHLORHEX GEL 2% je neocenitelným pomocníkem. Tento gel rychle a účinně zasahuje proti zánětlivým procesům, zklidňuje podrážděnou kůži a podporuje její regeneraci. Je snadno aplikovatelný a rychle se vstřebává, což minimalizuje stres kočky při léčbě.

Oba tyto produkty jsou klíčovými nástroji pro účinnou péči o kočky trpící exémy a jinými kožními problémy, přičemž podporují nejen rychlé zotavení, ale i dlouhodobé udržení zdravé a silné kůže.