Vyberte si ten nejlepší rotoped pro domácí cvičení

rotoped

Rozhodli jste se, že do svého života potřebujete i v těchto dnech zařadit více pohybu, ale nechce se vám trávit odpoledne venku v mrazu, v zatuchlé posilovně nebo v přeplněném fitness centru? Pokud si právě zařizujete svou domácí posilovnu nebo přemýšlíte nad tím, že byste si do obýváku umístili rotoped, a trochu tak podpořili svoji kondičku, pak je tento článek přesně pro vás. 

Rozhodli jsme se totiž sepsat několik hlavních výhod rotopedu a cvičení na něm. Dozvíte se ale i to, jaké možnosti při jeho výběru vlastně máte.

Jízdou na rotopedu ke štíhlejšímu pasu i lepšímu zdraví

Tréninkové kolo, nebo chcete-li rotoped, je skvělým pomocníkem nejen pro ty z nás, kteří se rozhodnou, že by rádi shodili přebytečné kilogramy, ale nemají čas nebo chuť dojíždět do fitka. 

Deštivé dny a období zimy rotoped zpříjemní i milovníkům cyklistiky. V zimě totiž bývá ježdění na kole na namrzlých cestách takzvaně o ústa. A to, ať už z důvodu možného nachlazení při fyzické aktivitě v nízkých teplotách, tak z důvodu případného pádu a zranění. Pořídíte-li si ale domů rotoped, vyhnete se obojímu, a fyzičku si můžete zlepšovat v teple a pohodlí domova.

Pravidelným ježděním na rotopedu si ale také vybudujete lepší zdraví. Kromě hubnutí a budování svalstva dolní poloviny těla, si totiž také protáhnete záda a zpevníte držení těla. Díky tomu můžete předejít bolestem horní i dolní oblasti zad. Pozitivní účinky lze při tréninku na rotopedu čekat i v rámci kardiovaskulárního systému, kdy dochází ke snížení krevního tlaku a spalování cholesterolu, který pro lidské tělo není dobrý. 

Vzhledem k tomu, že se na rotopedu vyhnete otřesům a nárazům, jde o aktivitu, která je díky šetrnosti ke kloubům vhodná také pro seniory a lidi v období pooperační rekonvalescence.

Jaké funkce by měl kvalitní rotoped mít?

Vaše cvičení na rotopedu ale nemusí skončit s příchodem jara. Díky kolečkům je totiž rotoped mobilní, a můžete si jej proto snadno přemístit třeba na terasu nebo na balkon, a užít si aktivního relaxu na čerstvém vzduchu kdykoliv budete mít chvilku. Proto by vámi vybraný model měl těmito kolečky disponovat stejně nezbytně, jako například možností nastavit si libovolnou výšku sedadla a sklon řídítek. V profesionálních prodejnách sportovního náčiní, jako je kupříkladu https://hop-sport.cz/rotopedy/, je taková výbava ale samozřejmostí každého rotopedu. 

Tichý provoz pak zaručuje kvalitní magnetický či elektromagnetický systém odporu. Díky ergonomickému a modernímu designu bude rotoped působit esteticky v interiéru vašeho obývacího pokoje stejně tak jako v šatně, ložnici nebo pracovně.

Vychytávkou, která vám ještě více zpříjemní cvičení na domácím tréninkovém kole, je například držák na telefon či tablet Můžete si tak při cvičení pustit oblíbenou hudbu, sledovat filmy nebo se třeba účastnit školení nebo pracovních schůzek v rámci home office. 

Ty nejmodernější rotopedy pak nabízejí i funkce měření tepu a spálených kalorií prostřednictvím dotykových senzorů umístěných na řídítkách. Výsledky si společně s ujetou vzdáleností a dalšími chytrými funkcemi můžete jednoduše zobrazit na LCD displeji, což posunuje úroveň domácího tréninku ještě výš. Navíc vás to bude při sportu motivovat k lepším výkonům.