Chaty na Šumavě pro relaxační dovolené

Ubytování Šumava

Lidé rádi jezdí na místa, kde se cítí dobře v jakémkoliv ročním období. Šumava se vám bude líbit prosluněná i zasypaná sněhem. Najdete zde všechny druhy ubytování, abyste si mohli vybrat styl, který vám nejvíce vyhovuje. 

Aktivní i relaxační dovolená

Věřte tomu, že když si prohlédnete nabídky objektů vhodných ke skvěle strávené dovolené, ihned můžete posoudit, zda vám budou vyhovovat. Chaty Šumava nadchnou majitele domácích mazlíčků, protože si je můžete vzít na mnohá místa s sebou. Některé objekty jsou ideální k uspořádání velké oslavy, jiné ocení lyžaři a rybáři. Objevíte i ráje pro sportovce, milovníky krbů a venkovních grilovaček. Je na vás, jestli zvolíte centra měst, okraje nebo takřka samoty kdesi v lesích, kde na vás čekají útulné dřevěné klasické i luxusní chatky. 

Nejlepší výlety na Šumavě

Šumava je turistickým rájem a najdete zde mnoho okouzlujících míst, ale i nezapomenutelných výhledů na přírodu. Ubytování Šumava si můžete vybírat podle lokality, kterou hodláte blíže prozkoumat. Šumavská jezera jsou velice oblíbená a těch ledovcových zde naleznete osm: Plešné, Prášilské, Laka, Čertovo, Černé, Roklanské, Velké Javorské a Malé Javorské. Vytvořila je síla svahových ledovců, karové stěny jsou vysoké až tři sta metrů, což svědčí o obří síle. Na území národních parků a chráněných krajinných oblastí našlo domov mnoho vzácných živočichů a příroda vám daruje spoustu skvělých zážitků. Užijete si stovky kilometrů cyklotras a turistických tras, kde nechybí ani desítky naučných stezek či sjízdné řeky. Lanovkou se dostanete na horu Špičák, odkud můžete dojít až na rozhlednu s výhledem nejen na české hory, ale také na vrcholky Alp. Obdivovatelé historie jistě nevynechají návštěvu hradu Kašperk, kde nabízejí prohlídkové okruhy zaměřené na výstavbu a na hradní život. Jde o nejvýše položený český hrad.