Princezny, které neunesly realitu

Realita, která čeká na každou princeznu, aneb ne vždy to je „šťastně až do smrti“.

Že život umí být pes, víme všichni. Možná právě proto se dětem vypráví pohádky, aby si tuto krutou realitu připustily co možná nejdéle. Jenže ani v pohádkách nemusí být všechno tak dokonalé, jak to zní. Mexický ilustrátor José Rodolfo Loaiza Ontiveros se podíval na zoubek klasickým příběhům od Disneyho a tak trošku nám poodkryl, co následuje po větě „a žili šťastně až do smrti“. Většinou vám totiž po této větě nikdo už neřekne, že až tak šťastný život nebyl… Ono se taky není co divit. Z otravy jablkem vás probudí krásný princ, který se ale vzápětí zamiluje do manžela vaší kamarádky Ariel. A jelikož jste psychicky nevyrovnaná osoba, která trpí stihomamem a nedostatkem lásky z dětství, uchýlíte se k alkoholismu. To je prostě logický dopad.

Upozornění: Veškeré příběhy jsou smyšlené autorkou článku, José Rodolfo Loaiza Ontiveros je autorem pouze maleb, nikoli příběhů.

Ale abychom neodhalili jen Sněhurčin příběh, podívejme se i na ty další.

TIANA – Oběť svého vlastního úspěchu

Poté, co se Tianě povedlo otevřít svou vlastní restauraci, kde zaměstnala svého manžela prince Naveena, se vše dařilo a bylo dokonalé. Kdyby ovšem Tiana nezačala vydělávat více peněz než vůbec měl její muž, který úspěch své manželky, pocházející z chudé rodiny, psychicky nezvládl a začal ji fyzicky i psychicky týrat. Tiana je ale silná žena a ačkoli nemá sílu se rozvést a spor o majetek řešit se soudy, nese hrdě toto hoře dál. Nádobí v resturaci ubývá přímou úměrou, jak přibývají modřiny na jejím těle.

SNĚHURKA – Smutný konec nejkrásnější ženy v zemi zdejší ze všech nejkrásnější

Jak bylo řečeno v úvodu, Sněhurčin manžel princ Filip během návštěv přátel zjistil, že je ve skutečnosti homosexuál, a jelikož princ Eric měl velmi neuspokojivý sexuální život se svou ženou Ariel, zamilovali se a vzali se. Sněhurka se od té doby stranila lidí a potulovala se sama po lese. Stihomam, kterým Sněhurka trpěla již mnoho let předtím, ji nakonec skutečně dostihl a potvrdil její nejhorší představy, že po ní stále jdou. Při jedné procházce v lese se zjevil Jason Voorhees, který byl už zase oživen. Naštěstí se Sněhurka zvládla zachovat duchapřítomně a ubila ho kamenem. Tento zážitek v ní však vyvolal vzpomínky na dětství a ještě prohloubil její strach z osob. Navzdory tomu se začala poflakovat po místních barech. V jednom z nich narazila na mladíka Alexe, který jí nabídl moloko s bučima (mléko s přídavkem drog) a pro Sněhurku začal nikdy nekončící večírek. Nikdy nekončící? Kombinace alkoholu, drog a psychických problémů, od kterých utíkala právě prostřednictvím psychotropních látek, v ní vyvolaly schizofrenii smíšenou se stihomamem. O slovo se hádalo její dospělé já poznamenané rozvodem i životem se sedmi muži a její mlaďoučké já, které nepoznalo nic než buzeraci královny.
Sněhurka se nakonec uchýlila k nejradikálnějšímu kroku a podřezala si žíly. Bohužel tento pokus pro ní neskončil šťastně, protože díky rychlému zásahu králíčka a také asi kvůli svým ne zcela šikovným rukám, se nedokázala pořádně ani podřezat. Jistotu jí přinesl až provaz, za jehož pomoci se oběsila přesně na výročí svatby s princem Filipem.
Epilog: Jelikož, jak víme z pohádky, trpaslíci byli bordeláři, a mrtvá Sněhurka visí v chaloupce doteď a pomaličku tlí. Šmudla se postupem času začal profilovat jako profesionální boxer a Sněhurčino tělo využívá pro své tréninky.

POPELKA – Popelka a ty její boty

Skleněné střevíčky jí byly málo, a tak princ Charming musel začít platit za boty od opravdu exkluzivních návrhářů. Z Popelky se stala módní ikona a celebrita. Některými milovaná, jinými nenáviděná. Díky penězům mohla zaměstnat kouzelnou vílu na plný úvazek jako svou asistentku a samozřejmě hlavně vílu plnící přání a začala se oblékat opravdu velmi extravagantně. Doprovází jí mnoho skandálů s odhaleným rozkrokem nebo polibkem s Madonnou. Popelka ale vše nese jako správná ikona s hlavou vztyčenou a nenechává se zostudit.
Princ Charming se stal závislý na botoxových injekcích. Trpí utkvělou představou, že začíná předčasně stárnout a aby se svou mladou a energickou ženou udržel krok, musí vypadat skvěle, jak už napovídá i jeho jméno a pověst.
Popelčiny nevlastní sestry jí už zase závidí, a tak se rozhodly stát také celebritami. Bohužel zjistily, že pro kameru nejsou dost hezké, a tak se rozhodly realizovat se coby režisérky v pornoprůmyslu. Fotografie reflektuje jejich nejnovější dodávku rekvizit pro nový film Ty boty si nesundavej III.

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA – Lhali nám celou dobu

V pohádce je sice psáno, že přišel krásný princ, který Růženku políbil a všechno se vrátilo k normálu. Je to stejné jako se psem, který odjel na farmu, zatímco ho rodiče nechali utratit. Růženka se neprobudila. Už nikdy! Freddy Kruger byl znova povolán do služby a Růženčina krev a vnitřnosti zdobí interiéry zámku, který se růží a trní už nikdy nezbaví. Nikdy!

CRUELA A MALEFICENT – Královny kokainu

Neúspěch je mrcha! A zvlášť když jste měla tak velké ambice jako mít kožich ze štěňat nebo někomu totálně zničit život. Cruela a Maleficent se setkaly v jednom z barů a obě okamžitě propadly kouzlu koksu. Doufejme, že si na fetu ujíždějí jen výjimečně a jejich užívání návykových látek nebude vyhnáno do extrémů, jak je u nich zvykem ve většině věcí do kterých se pustí. Pro Maleficent budiž útěchou, že Růženka už je díky Freddymu tuhá.

PINOCCHIO – Revoltou proti osudu dřeváka

Náš malý chlapec, který byl vždy nepochopen a nejspíše bude navždy. Rozhodl se pro revoltu a otci Geppettovi přidělává jen samé starosti. Pinocchio se bohužel chytil špatné party, která ho svádí k adrenalinovým sportům a drogám. Poslouchá tvrdou hudbu a píše básně, aby alespoň trochu zmírnil bolest ve svém srdci, pramenící z kruté reality nepochopeného dřeváka. Snažil se uchýlit i k drogám, ovšem vzhledem ke své stavbě těla se mu nepodařilo vpravit jehlu do dřeva a tak drogy vzdal. Příští měsíc se pokusí o extrémní sjezd Stolovy hory v Kapském městě. Doufejme, že náš dřevěný chlapec ve zdraví přežije a snad časem svůj životní postoj a styl zmírní.

ALENKA – Začarovaný kruh závislosti a odvykaček

Alenka si konečně přiznala, že má problém s drogami. Vidět mluvící zvířata opravdu není normální a tak podstoupila odvykačku. Na odvykačce se seznámila s velmi zajímavým mladíkem, který má místo rukou nůžky a který se angažuje coby kadeřník. Doufejme tedy, že Alenčin život bude od teď již kvalitnější. Nebo je vlastně znovu u drog? Nůžky místo rukou také nezní příliš reálně.

RAPUNZEL – Nejisté události, ani vlasy nepomůžou

Naivní dívka, která je zvyklá vyhodit vlasy z okna a nechat návštěvu vyšplhat do svého obydlí, aniž by si nějak extrémně ověřila, kdo jde na návštěvu. Podle poslední informace, které máme, to byla nehlášená návštěva Jokera. Můžeme se jen domýšlet co se stalo.

ARISTOCATS – Do područí netopýra a Catwoman

Rozmazlené kočičky si žijí dál svůj rozmazlený život. Narušuje ho pouze drobnost v podobě Catwoman, která z podivného důvodu najednou začala trpět utkvělou představou, že je kočka. Kromě pití z misky se také každé ráno a večer řádně olizuje a honí se za světýlky z laseru. Celou tuto kočičí smečku totiž adoptoval Batman pro Alfreda, který už konečně skutečně odešel do důchodu. Zkuste hádat kdo je Batmanovou oblíbenkyní a kterou z koček si bere i do postele.

HERKULES – Stárnoucí celebrita bojující proti stáří steroidy

Místní silák, který se nedokázal smířit s tím, že stárne, vypadává z formy a kvůli rodině nemá už tolik času na kulturistiku. Uchýlil se ke steroidům, což má samozřejmě velký vliv na jeho potenci. Z Meg je žena v domácnosti, která aktuálně trpí silným nedostatkem sexu. Stará se o tři děti a ve volných chvílích spí s cizími muži.

ARIEL – Nehaž mořskou pannu do sladké vody

Ariel se po rozvodu s princem Ericem odstěhovala do Japonska, kde se snažila začít nový život. Bohužel ani tam ji nepřešly zlé vzpomínky na staré časy, a tak se rozhodla ukonži svůj život tam kde začal, tedy ve vodě. Je to velmi zvláštní shoda náhod. Ačkoli se hned po namočení proměnila zpět v mořskou pannu, sladká voda měla velmi špatný vliv na její životní funkce a sebevražda se jí povedla. Místní vodník si ji chvíli nechal ve svém obydlí, ale po čase zjistil, že je mu k ničemu. Ariel našli členové PETA a momentálně probíhá jednání u soudu, zda bude Ariel zkoumána nebo ji nechají humánně pohřbít.

PETER PAN, WENDY, ZVONĚNKA A MICHAEL – Letošní Halloween se moc nevydařil

První to odnesla Zvoněnka. Kdo je na řadě teď? Michael Meyers se znovu vrací mezi své příbuzenstvo. Věděli jste vůbec, že Peter Pan je jeho osmý bratranec a pátého kolene???