Aquarius aneb David Duchovny znovu hájí zákon

Sotva herec David Duchovny odložil lahev whisky a psací stroj ze seriálu Californication, objevila se nová minisérie s názvem Aquarius, v níž figuruje. 28. května spatří světlo světa první část tohoto třináctidílného seriálu ze šedesátých let minulého století. Seriál je natočen podle skutečných událostí. Děj se údajně točí okolo zločinů hudebníka Charlese Mansona a jeho Manson Family ještě před spácháním série brutálních vražd. V hlavní roli se představí svérázný policista Sam Hodiak.

David Duchovny se zapsal do pamětí diváků hlavně díky roli agenta Muldera v kultovním seriálu Akta X. Následovalo několik filmů, některé úspěšné, jiné méně. Zdálo se však, že Duchovny zůstane hercem jediné role (jako se to stalo mnohým jiným hvězdám), avšak v roce 2007 přišla jeho druhá osudová postava. Hank Moody si získal náklonnost mnohých diváků, ovšem díky vulgaritě a otevřenosti seriálu mnoho lidí pobouřil. Herec tak dokázal, že neustrnul pouze v roli Foxe Muldera, prokázal své herecké kvality a nabídky se hrnuly jedna za druhou.

Před rolí cynického spisovatele napsal a zrežíroval film Nezapomenutelné dětství, ujal se dokonce realizace některých epizod populárních amerických seriálů (například Sběratelé kostí). Ponořil se do své moderní poezie a zdálo se, že role bohémského romanopisce je pro něj tou pravou. Jak by ne, David totiž studoval anglickou literaturu, proto měl k této roli velmi blízko. V červenci loňského roku byl seriál po sedmi sériích ukončen a zdálo se, že David Duchovny si dá další televizní pauzu. Avšak krátce po odvysílání poslední řady Californication se objevila zpráva nejen o minisérii Aquarius, ale i spekulace o nové řadě mysteriózního seriálu Akta X.

Aquarius je zasazen do šedesátých let devatenáctého století, sleduje příběh seržanta Sama Hodiaka, jenž se účastní vyšetřování tzv. Manson Family ještě před sérií brutálních vražd, za něž si skutečný Charles Manson odpykává trest. Seriál bude mít premiéru 28. května. Čeští diváci si budou muset na seriál počkat, ovšem samotný námět, obsazení i jméno scenáristy Johna McNamary (Společná terapie, Prime Suspect) jsou zárukou kvality.